Új bértáblát készített a Belügyminisztérium, az 500 lakosnál kisebb telelpüléseken bruttó 149 ezer lesz csak a polgármesterek bére.
Tényleg.
Meg tudja tippelni, kik keresik Magyarországon a legkevesebbet?
Kevesebbet visznek haza a képviselők. Ez ám a politikai rezsicsökkentés! Az eddig egyik legrosszabbul kereső képviselő, Gyurcsány „Balegyenes” Ferenc nagyot kaszálhat. Kövér László 40 százalékot bukik.
A belső mentős körlevél szerint az államkincstár hibázott, ezért vesznek most el a fizetésből.
Meg fognak lepődni. Nem kicsit.
November elején 15 alapítványt keretünk meg, és arról érdeklődtünk, hogy mennyit keresnek a főnökök. A többség korrektül válaszolt.
A svájciak úgy döntöttek, nem kell nekik, hogy a cégvezetők csak 12-szer kereshessenek többet a legrosszabbul kereső beosztottnál.
Nancy tíz éve dolgozik a cégnél, éhbérért. Két kisgyereke van, és 10 év alatt egyszer sem emelték a fizetését. Felhívja a McDonald's segélyvonalát.
Sőt, nyelvpótlékot sem kapok, pedig 8-10 tárgyat tanítok németül. Szerencsére a kormány segít, mert nem szeretnék, hogy valaki rosszul járjon a béremeléssel.
Az állami cégeknél bevezetett kétmilliós bérplafon a fő oka, hogy magas prémiumokat kapnak a vezetők. A vállaltoknál egységes bértábla nincs.
Ez történik Pécsen, ahol egyes orvosok fizetése 30 százalékkal csökkent. Ezért kerestek külföldön munkát.
A több mint hetven helyettes államtitkárból csak öten nem kaptak fizetésemelést.