Üzent a magyaroknak Georgina Revell brit énekesnő, akinek a dalára Hegedűs Zsolt kétszer is vadul táncra perdült.
Letették a parlamentben az esküt a miniszterek. Orbán Anita lesz Magyar helyettese.
Volt viszont két feltétele is a Nobel-díjas biokémikusnak.
A miniszterjelöltek többsége autóval érkezett, de Hegedűs Zsolt, Gajdos László és Vitézy Dávid gyalog sétált a Sándor-palotához.
Néhány államtitkárról már az is kiderült, pontosan milyen területért lesz felelős.
Azt írták, a politikai döntéseket a „kényszerek és félelem” légkörét megteremtve vitték át, és hogy valódi igazságtétel nélkül nem építhető új, fenntartható egészségügyi rendszer.
Két nappal az új országgyűlés alakuló ülése után hétfőn már reggel 8-tól hat bizottság is ülésezik, ezeket még nyolc követi a nap folyamán. Egészségügy, gazdaság- és energiapolitika, uniós ügyek – többek között ezzel indul a nap.
Megdöbbentő képsorokat láthattak a valid információktól eddig elzárt nézők a közmédia felületén vasárnap reggel.
Az alakuló ülés szünetében még arról beszélt, nem készül arra, hogy a performanszt ugyanúgy bemutassa, mint a választás éjszakáján. Aztán bemutatta.
Miután Hankó Balázs magasan képzett gyógyszerész, a leendő egészségügyi miniszter szerint el a legfájóbb kontraszt az NKA-botrányban.
Hegedűs Zsolt, a Tisza-kormány leendő egészségügyi minisztere új szervezetbe toboroz. Egészségügyi dolgozók és betegek hozzátartozói is jelentkezhetnek.
Cserháti Péter jelenleg a SOTE Rehabilitációs Klinikájának főigazgatójaként dolgozik.
Hegedűs Zsolt leendő egészségügyi miniszter szerint „a közbizalom megerősítéséhez világos válaszokra van szükség”.
16 minisztérium lesz a Tisza-kormányban, Magyar Péter 7 minisztert jelentett be hétfő délután, a frakció első ülése után.
Azt mondta, nemcsak a tánca miatt akar világhírű lenni, hanem a magyar egészségügy megreformálása miatt is.