Bár a nyáron az abortusz korlátozása után nagyon megerősödtek a demokraták, a magas infláció és Joe Biden népszerűtlensége elerodálta az előnyüket, így a választás előtt egy héttel hajszálnyival már a republikánusok állnak jobban, akik így a törvényhozás mindkét házában többségbe kerülhetnek.
Hétfőn levelet küldtek az amerikai elnöknek, amiben arra kérik, tegyen meg mindent, hogy béketárgyalások induljanak Ukrajna és Oroszország között. Kedden vissza is vonták a levelet, de eddigre már magukra vonták a párt haragját.
Talán korai is volna, mostanában nem tartanak ki sokáig.
Joe Biden kormánya váratlanul rendkívül kemény csapással sújtotta a kínai techipart. Egyelőre nehéz felmérni, milyen hatása lehet ennek, de az amerikai–kínai viszony biztosan feszültebb lesz tőle.
Joe Biden pártjának nagyon fájhat, hogy pár héttel a félidős választások előtt emelkedik a benzinár. Mohamed bin Szalmán valószínűleg Trumpnak akart segíteni az OPEC- döntéssel. Ennek ellenére nem várható, hogy az amerikai kormány komolyan összeveszne szövetségesével.
Joe Biden stratégiai fellépést tervez, de nem fogja elhamarkodni.
„Őszintén szólva, nem látom szükségét. Egyelőre nincs tárgyalási alap" - mondta.
A kétszeres olimpiai bajnokot Viktor But fegyverkereskedőre cserélnék.
Az amerikai elnök a CNN-nek arról beszélt, szerinte senki nem akar világháborút, Putyin pedig egy racionális cselekvő, aki nagyon elszámolta magát. Azt is mondta, hogy nem látja értelmét annak, hogy tárgyaljon az orosz elnökkel.
A Fehér Ház Joe Biden armageddonozása után nyilatkozott.
Változtatna a marihuána besorolásán is, mivel az jelenleg a heroinnal és az LSD-vel áll egy szinten.
Sajnálkoztak a Sajtóklubban, hogy csak ők merik kimondani, ki a jó, és ki a rossz.
Hónapokig készítették elő a cserét, amire ismeretlen reptéren került sor.
Az amerikai elnök az ENSZ közgyűlésén azt mondta, egy ország áll csak annak az útjában, hogy lezárják ezt a véres és szükségtelen háborút, ez pedig Oroszország.
Hozzátette, hogy „még mindig van probléma”, de a helyzet javul.