A projekt kezdettől fogva elég sok elemében bűzlött, sok minden volt benne, ami az úgynevezett Nemzeti Együttműködés rendszerének esszenciáját jelentette felülről erőltetett beruházástól kezdve természetkárosításon át a bukott miniszterelnöknek a józan ész szabályait felülíró sportszeretetéig.
Schmidt Gábor 2022 nyarán kormánytisztviselői megbízatása mellett megtartotta a szövetség elnöki pozícióját.
A közgyűlés új elnököt választott Baráth Etele helyett.