A techvilág által egyik legtöbbre tartott internet-kutató, a kockázati tőkebefektetőként és egykori Wall Street-i elemzőként is ismert Mary Meeker szerdán közzétette éves jelentését az internethasználat globális trendjeiről.
Meeker minden évben, egy kaliforniai Palos Verdes-i tech-konferencián mutatja be friss kutatásait, és mindig figyel arra is, hogy legyen legalább egy-két meghökkentő megállapítása.
Meeker és stábja elemzésében idén arra jutott, hogy a bolygón immáron 3,6 milliárd ember használja az internetet valamilyen gyakoriság mellett, ez pedig már több, mint a bolygó népességének a fele.
A másik legfontosabb megállapítása a kutatócsoportnak idén az volt, hogy 2017-re teljesen lelassult az okostelefon-forgalom, és ez volt az első év, hogy a készülékek szállítmányozása egyáltalán nem nőtt, sőt megrekedt, az árak pedig rohamosan zuhannak.
A felhasználási szokásokon ez egyelőre nem látszik:
egy átlagos amerikai naponta 5,8 órán keresztül kapcsolódik valamilyen digitális médiumhoz, és ebből 3,3 órán keresztül mobileszközökhöz.
A mobilfizetés területén továbbra is Kína vezet: több mint 500 millió kínai használja aktívan telefonját fizetéshez is.
Kínával sokat foglalkozik a jelentés, ami többek közt megállapítja, hogy a kínai vállalatok ma már az amerikai nagy tech-cégek nyakán loholnak, legalábbis vállalati érték tekintetében: a 20 legnagyobb internetes cég közül 9 már kínai, 11 amerikai. Öt éve 9 volt amerikai és csak 2 kínai.
Meeker szerint a tech-cégek következő nagy kihívása az lesz, hogy az adatvédelmi aggályokat összeegyeztessék a személyre szabott felhasználói élményekkel és megoldásokkal. (Recode)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.