Orbán: Az erőim végén vagyok, igazán rám fér, hogy az akkumulátorokat föltöltsem

politika
2018 július 27., 06:22
comments 456

A miniszterelnök a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában péntek reggel megállapította, hogy az Európai Bizottság napjai meg vannak számlálva, mandátuma jövő év májusában lejár. Ezért a Stop Soros miatt kötelezettségszegési eljárásnak sem tulajdonít nagy jelentőséget, mert szerinte minden, most kezdeményezett döntésük már kifutott az időből. Orbán Viktor szerint addig azt a módszert kell megtalálni, „hogyan lavírozzunk, evickéljünk" el a jövő év májusáig”.

Az Európai Bizottság mostani munkáját ahhoz hasonlította, mint amikor a biológiai kísérleteknél a „béka combja még egyet-egyet rándul”, de szerinte ennek már nincs jelentősége. Azt mondta, hogy az EP-választások után olyan Bizottságnak kell alakulnia, ami a pénzt nem a migránsokra, hanem az európai emberekre költi

A világ egyik legstabilabb országának nevezte politikai szempontból Magyarországot, mert szerinte nincs egyetlen olyan ország sem, ahol egy kormány háromszor egymás után tudott volna kétharmados többséggel nyerni. 

A politikai stabilitás előnyét pedig be lehet váltani, világossá lehet tenni a világban, hogy a magyar kormány politikája kiszámítható. Kijelentette, hogy a befektetők is tudhatják, hogy a politika felől nem terheli kockázat vállalkozásaikat. A jövő évi költségvetésről azt mondta, hogy amíg kereszténydemokrata kormánya van az országnak, a nyugdíjak vásárlóértéke megmarad. 

Orbán beszélt arról, hogy szerinte az amerikaiak ugyanúgy beavatkoznak más országok belügyeibe, ahogyan a jelek szerint az oroszok is beavatkoztak az amerikai elnökválasztásba. Példaként a külföldről támogatott civil szervezeteket és Soros Györgyöt hozta fel. Steve Bannon európai mozgalmáról azt mondta, hogy most valaki meg akarja mutatni, hogy Amerika nem csak liberálisokból áll. Sok sikert kívánt a volt főstratégának, hogy Amerikának ne csak a liberális, hanem a konzervatív oldalát is látni lehessen.

Kifáradt

Hétfőn veszi ki az éves szabadságát. Azt mondta, Nem szereti azokat a politikusokat, akik arra panaszkodnak, hogy nehéz a munkájuk. „Hát ha nehéz, akkor keressenek másikat, nem kötelező képviselőnek vagy miniszterelnöknek lenni. De az igazság az, hogy most elfáradtam, hosszú volt a mögöttünk hagyott egy év” - mondta. Egyrészt a migráció és a nemzetközi nyomás fárasztotta le, másrészt kellett futnia egy diplomáciai kört, „másfelől van mögöttünk egy erőteljes választási kampány, azt csak meg kellett valahogy nyerni, oda kellett tennie az embernek magát”, utána át kellett alakítani a kormányt, és még a költségvetést is össze kellett rakni.

„Az erőim végén vagyok, tehát igazán rám fér, hogy az akkumulátorokat föltöltsem. Ez nem mindig látszik egyébként, mert a miniszterelnöknek az a dolga, hogy fitt, jókedvű és egészséges ember benyomását keltse, de ez nem mindig van így, és amikor az ember fárad, akkor türelmetlen. 

Ahogy kezd az ember türelmetlen lenni, akkor gyorsan el kell menni, ha mód van rá, szabadságra, mert a politika végül is arról szól, hogy az emberek ügyeivel foglalkozunk, és azt türelmetlenül nem lehet tenni. Az emberekhez kell a legnagyobb türelem, azt elhiheti nekem. És az emberek ügyeihez is ilyen türelem kell, és ha ez elfogyott, akkor azonnal pihenő, akkumulátortöltés, felfrissülés, és aztán majd augusztus végén, szeptember elején kezdjük újra”. 

Oroszország csak bizonyos uniós országoknak jelent fenyegetést

A Bild megkérdezte Orbán Viktort, mit gondol Angela Merkel munkájáról. A azt mondta, nem feladata minősíteni a kancellár munkáját, ez a német választópolgárok dolga. „Merkel asszony sem kritizált engem soha” - tette hozzá, majd megjegyezte, hogy mindig őszintén vállalja, ha más véleményen van, és a migráció kérdése ilyen terület. De azért megjegyezte, hogy ha ő olyan menekültpolitikát folytatna, mint Angela Merkel, az emberek még aznap elzavarnák. 

A Bild arról is megkérdezte Orbánt, hogy szerinte Donald Trump vagy  Vlagyimir Putyin jelent nagyobb fenyegetést. A miniszterelnök elmondta, ha a washingtoni kormányzat úgy érzi, hogy nem engedhet meg magának kereskedelmi deficitet Európával szemben, hogy tartani tudja a versenyt Kínával, akkor erről tárgyalni kell a transzatlanti családon belül. Oroszországgal kapcsolatban annyit mondott, hogy néhány uniós tagállam számára Putyin geopolitikailag valós fenyegetést jelent. Ezért van szüksége az olyan országoknak, mint Lengyelország vagy a Baltikum államai konkrét biztonsági garanciákra a NATO-tól és az EU-tól. Ezért támogatja a  közös európai hadsereg tervét is. Hozzátette, hogy más régiók, így Magyarország és Nyugat-Európa számára nem lát ilyen veszélyt.

Az interjúban Soros Györgyről és az antiszemitizmusról is kérdezte a Bild Orbánt, aki azt válaszolta, hogy Soros Györgyben egy öreg, magyar spekulánst lát, a kaszinókapitalizmus képviselőjét, aki a pénzét a bevándorlás támogatására költi. Az antiszemitizmusról azt mondta, hogy Közép-Európában visszaszorult, Nyugat-Európában viszont éppen a bevándorlással összefüggő módon egyre erősebb a tettekben megnyilvánuló antiszemitizmus, és ezt aggodalommal figyeli.

Azt is megjegyezte, hogy büszke a Sorossal kapcsolatos kampányra. „Mi egy migrációt finanszírozó spekulánst támadtunk. Feltártuk a valós szándékait a magyar emberek előtt. Soros magyar ember, de például Izraelben is hevesen bírálják. Ha sváb volna, ugyanígy jártunk volna el” - magyarázta.

A miniszterelnök az Európai Unióról azt mondta, hogy szerinte létezik egy francia koncepció, amely francia vezetésű EU-t szeretne, de a németek pénzén. „Az ilyesmit én elutasítom. Mi nem akarunk francia vezetésű Európai Uniót. És nem akarunk mások pénzéből sem élni” - mondogatta a miniszterelnök. (via MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.