Megtalálták és azonosították az 1953-ban koncepciós perben elítélt, kivégzett, és jeltelen sírba temetett szalézi szerzetes, Boldog Sándor István földi maradványait. A kutatás eredményeiről Budapesten tartott sajtótájékoztatót a szalézi rend.
Susa Éva igazságügyi főtanácsos azt mondta, hosszú kutatómunka után jutottak arra, hogy Boldog Sándor István maradványait a Rákoskeresztúri Új köztemető 301-es parcellája 2. sorának 37-es számú sírjában kell keresniük.
A sírt 2018 novemberében feltárták, abból a várakozásuknak megfelelően hat ember csontmaradványa került elő.
Dudás Eszter igazságügyi antropológus elmondta, hogy az azonosításhoz Boldog Sándor István, illetve a testvére által lezárt levélborítékot használtak. Az ezekről származó DNS-minták alapján pedig igazolták, hogy a vértanú maradványait találták meg.
A szerzetest a Rákosi-korszakban államellenes tevékenység miatt akasztották fel. Az volt a bűne, hogy fiatal munkásokat oktatott, a szerzetesrendek feloszlatása után. A Vatikán hivatalosan is elismerte vértanúságát, és Ferenc pápa engedélyével 2013-ban boldoggá avatták. (MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.