Victor Benno Meyer-Rochow és Gál József a Polar Biologyba 2003-ban tanulmányt írt azzal a címmel, hogy:
A pingvinek kakálásakor keletkező nyomások – Számítások madárszékelésről
A két tudós számításai szerint a kifejlett állszíjas (vagy kantáros) pingvinek és az Adélie-pingvinek vizes anyag kilökéséhez 10, de bizonyos esetekben – például nagyobb, olívaolajéhoz hasonló viszkozitású anyag kiürítéséhez – akár 60 kilopascalos (450 higanymilliméter) nyomást is ki tudnak fejteni, hogy messzire tudjanak szarni a fészküktől. A kilökött anyag legfeljebb 40 ± 12 cm-re jut a madártól, és egy akár 1 cm vastag, fehéres vagy rózsaszínű csíkot hagy maga után.
(via Sciencealert)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.