Bár Heves megyében 2018-ban tarolt a Fidesz, azóta az önkormányzati választásokon a kormánypárt mindhárom itteni választókörzet központjában kikapott, vagyis akkor működött az összefogás. Azonban a helyzetet bonyolítja, hogy mindegyik városhoz sok kisebb település tartozik, ahol hagyományosan a Fidesz az erősebb.
Az 1-es választókerületben 2010 óta mindig a fideszes jelölt nyert, de ha össze tud fogni az ellenzék, újra nyitott lehet a verseny, mivel Nyitrai Zsolt 2018-ban csak 46,44 százalékot kapott. Ráadásul a kormánypártnak új jelöltet kell felépítenie, mivel Nyitrai jövőre már biztosan nem indul egyéniben, ugyanis június óta miniszterelnöki megbízottként dolgozik. Ennek ellenére még sincs nagy tülekedés az ellenzéki oldalon.
Januárig Eger alpolgármestere volt, de költségcsökkentésre hivatkozva lemondott. 2018-ig Berecz volt az egri vármúzeum igazgatója, de konfliktusba került Nyitrai Zsolttal, aki nagyobb befolyást akart szerezni a vár körül. Állítása szerint azért váltották le, mert nem akart részt venni a vár fejlesztésére érkezett pénz 20-30 százalékának elsikkasztásában.
A Momentum jelöltje a 90-es évek végén még a Fidesz-közeli Századvég Politikai Iskolában szerzett politikai szakértői végzettséget, hogy aztán 2002 és 2010 között az MSZP színeiben lehessen önkormányzati képviselő Egerben. Egyébként ügyvezető egy cégben, ami kitűzőket és hűtőmágneseket gyárt.
Ebben a körzetben a Jobbik alelnökének leginkább önmagával kell megküzdenie, hogy az egyesült ellenzék jelöltje lehessen. Miután 2019-ben Mirkóczki Ádámot Eger polgármesterévé választották, Dudás ült be a helyére a parlamentben. A gyöngyösi körzetben a Jobbik 2010 óta fixen Vona Gábor indította, de mióta a volt pártelnök inkább influenszernek állt, Dudás számít a párt helyi erős emberének. A körzet 2018-ben elvileg nyerhető lett volna: Vona Gábor csak 2350 szavazattal maradt le a fideszes Horváth László (46,15 százalék) mögött, miközben az MSZP és az LMP is indított saját jelöltet.
Bár ebben a körzetben 2018-ban a fideszes Szabó Zsolt egy közös jelölttel szemben is győzni tudott volna (50,57 százalékot szerzett), most az előválasztáson mégis itt lesz a legnagyobb verseny: rögtön három ellenzéki jelölt is egymásnak feszül.
A szocialisták veteránjáról nem sokat lehetett hallani, mióta tavaly nyáron országosan beégette magát egy videóval, amiben egy magát mentősnek kiadó szélhámos szerepelt. Ettől kezdve a Fidesz csak erre a videóra mutogatott, ha hitelteleníteni akarta az ellenzék járványkezeléssel kapcsolatos kritikáit. A népjóléti bizottság ülésit is Korózsra hivatkozva bojkottálták, ezért nem lehetett ott a járványkezelésről kérdezni az operatív törzset.
A 36 éves, roma származású agrármérnök egyben a Momentum roma stratégiáért is felelős politikusa is. Jelenleg építésvezetőként dolgozik egy építőipari cégnél. A párt honlapjára feltöltött bemutatkozójában kiemelte, hogy az utóbbi időszakban tömegesen szűntek meg a térségben a mezőgazdaságban tevékenykedő kis- és középvállalkozások, valamint hogy olyan országot szeretne, „ahol nem számít a bőröd színe, nem számít az, hogy cigány vagy”.
Nyugalmazott katonatiszt. Ennél több a Facebook-oldaláról sem derül ki róla, aminek az első posztja utáni hét hétben 69 lájkolója volt. Ha beválasztanák a parlamentbe, a Jobbik frakciójába ülne.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.