Külpolitikai elképzeléseit ismertette az egyesült ellenzék hat pártja az Ellenzéki Kerekasztal rendezvénysorozat csütörtöki eseményén.
Nagy egyetértés van köztük Magyarország nyugati orientációjában, és abban, hogy az Oroszországgal és Kínával folytatott viszonyban újra hangsúlyossá kell tenni a demokratikus és az emberi jogok kérdését.
De ez nem jelenti azt, hogy elzárkóznának az orosz és a kínai kapcsolatoktól, csak inkább törekednének kölcsönösen előnyös kapcsolatokra.
Szijjártó Péter oroszbarát megnyilvánulásait, például legutóbbi, Kazahsztán ügyében tett nyilatkozatát külön is bírálták.
"Na de mit szólnak ehhez a liberálisok, Momentum, Eörsi Mátyás?" - csillant fel a Civitas Intézet Ellenzéki Kerekasztal című eseménysorozatának külpolitikai vitáját moderáló Kész Zoltán szeme, miután Ungár Péter a saját témájában kissé megbontotta az addig nagy összhangot a hatpárti ellenzék pártjai között. Ungár saját öt perces előadásában azt fejtegette, hogy most nem a szabadkereskedelmi, hanem a klímaegyezmények korát éljük, és ehhez a véleményéhez gyorsan csatlakozott Barabás Richárd is, a Párbeszéd, vagyis ahogy ő mondta, "a másik zöld párt" külpolitikai felelőse is. A megszólítottak közül a Momentumot képviselő Cseh Katalin nem ugrott el a kérdés elől. Szerinte az EU-nak igenis törekednie kell arra, hogy méreteihez és súlyához méltó szereplője legyen a világgazdaságnak, de azt is jelezte, hogy az ennek eléréséhez szükséges szabadkereskedelmi megállapodások abban is jó eszközök lehetnek, hogy a partnereiket a klímacélok és akkor már az emberi jogok tiszteletben tartására kényszerítsék.
Az újságírásnak hatása van.
Támogasd a munkánkat, csatlakozz a Körhöz, hogy elérd az exkluzív
tartalmainkat!
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.