Varsó az oroszok ellen, Budapest az oroszok védelmében gyengítené az EU-t

eu

Ajándékozás

Cikkek ajándékozásához Közösség vagy Belső kör csomagra van szükséged.

Ha már előfizetőnk vagy, jelentkezz be! Ha még nem, válassz a csomagjaink közül!

Hétfőn a lengyel kormány hadat üzent az Európai Bizottságnak. Aznap jelent meg egy interjú Jaroszlaw Kaczynskival, a kormányzó Jog és Igazságosság (PiS) elnökével a Sieci című, a párthoz közel álló hetilapban, és aznap publikált Mateusz Morawiecki miniszterelnök egy éles hangú publicisztikát az Euractiv című, EU-s ügyekkel foglalkozó online lapban.

Mindketten azt állítják, hogy az EU nem demokratikus, mert a nagy országok rákényszerítik az akaratukat a kisebbekre. Morawiecki szerint oligarchiára hasonlít az EU, ahol a francia és a német érdekek minden mást lesöpörnek. Kaczynski szerint a németek vazallus-államokként kezelnék a többieket, örök szolgaságra kárhoztatva mindenkit. A pártelnök szerint a németek az oroszokkal összefogva, közösen akarják uralni a kontinenst.

-50%

Csatlakozz most fél áron a Körhöz, és olvass tovább!

Kövesd velünk a kampány hajráját, fizess elő most 50% kedvezménnyel!

Már előfizetőnk vagy?
Jelentkezz be!
Kapcsolódó cikkek

Orbán fajelméleti fejtegetésbe fogott, és megjósolta, hogy 2030-ra megbukik a nyugati civilizáció

Tabudöntögető beszédet mondott Tusványoson a miniszterelnök. Azt reméli, hogy az őt követő generáció már nem állampolgársági, hanem etnikai alapon választja szét az embereket.

Magyari Péter
POLITIKA

Fasiszta vagy csak egy konzervatív családanya?

Szeptember végén előrehozott választásokat tartanak Olaszországban. A szavazatok többségét a jobbközép platform szerezheti meg, az élen Giorgia Meloni posztfasiszta pártjával, az Olasz Testvérekkel.

Boros Juli
külföld

Vége a keménykedésnek, a magyar kormány egyre több brüsszeli igényt kész teljesíteni

Orbánék ezekben a hetekben többet engednek Brüsszel követeléseinek, mint bármikor az elmúlt tíz évben, még Polt Péter hatalmát is megnyirbálnák. Nagyon kell az újjáépítési alapból lehívható pénz, úgyhogy egyre többet ígér a kormány az Európai Bizottságnak.

Magyari Péter
eu

Feloszlatná az Európai Parlamentet a Fidesz és a KDNP

Az egész Európai Uniót újraszervezné Kövér László és Semjén Zsolt, és erről a magyar országgyűlés hamarosan határozatot fogad el. Vétójogot adnának a nemzeti parlamenteknek mindenben, de közös európai hadsereget is akarnak. Ugyanitt elítélnék az Oroszország elleni szankciókat is.

Magyari Péter
POLITIKA

Lengyelország és Brüsszel a kiegyezés útjára léptek

Úgy tűnik, hogy a lengyel kormány is hozzáférhet az EU újjáépítési alapjához. Most már csak Magyarország nem képes megegyezni a Bizottsággal. Pedig rengeteg pénz járna egy kicsit kevésbé korrupt rendszerért cserébe.

Magyari Péter
eu

A kormány eddig büszke volt rá, de most már nem akarja a multik egységes adóztatását

A nyugati nagyok zsarolása? Segítségnyújtás Lengyelországnak? Leginkább ezek a találgatások merülnek fel, miután a magyar kormány váratlanul szembefordult a globális minimumadóval.

Magyari Péter
gazdaság

Csak Szijjártó szavazott az EU-s spórolási terv ellen

A többi tagállam miniszterei támogatták, hogy kevesebb földgázt fogyasszanak. A spórolás egyelőre nem kötelező.

Magyari Péter
eu