Infláció, energiaválság, adósságválság, élelmiszerválság, klímaválság… Mi történt a világgazdasággal? Ki- és előretekintés, mélységi rendszermagyarázat Orbán Krisztián közgazdásztól. A világgazdaság átalakul, a globalizáció rendszere megváltozik, ami hosszú, válságokkal tarkított folyamat lesz. Újabb és újabb sokkok jöhetnek, az infláció pedig évtizedes távon is velünk maradhat.
A világ újra kétpólusúvá, megosztottá válik, mint a hidegháború idején. Magyarország teljes gazdasági rendszere, minden elemében a nyugati világhoz kötődik, ezért sem tűnik túl jó ötletnek, hogy Orbán azokkal keres szövetséget, akiket a Nyugat ellenségként azonosított.
Európában Magyarország az egyik legrosszabb helyzetben lévő gazdaság. Kutya kemény idők jönnek.
A tartalom:
Az amerikai sheriff által újra összefogott Nyugat és a terjeszkedő Kína konfliktusa új világrendet hoz, amely kézzelfogható módon változtatja meg Magyarország politikai és pénzügyi mozgásterét is. Régóta nem volt olyan fontos nekünk, hogy mi történik az USA-ban és az Európai Unióban, mint az elkövetkező években lesz.
Mi, magyarok, nehéz helyzetben vagyunk. A piacosítás negatív következményeit az elszenvedők nyakába varrták. A piacosított társadalom nemcsak a megélhetést tagadja meg ezektől az emberektől, hanem a méltóságot is. A nagyvárosból nézve a kisvárosiak nem elsősorban szegények, hanem mucsaiak, szexisták, idegengyűlölők és homofóbok lettek.
A bátonyterenyei polgármester nyíltan a Tisza mellé állt a városban, ahol számos baleset történt az akkuüzemben. A helyiek szerint meghatározó téma lesz az életükre is hatással lévő üzem a vasárnapi választáson.
A Bagázs Közhasznú Egyesület azon dolgozik, hogy a nagyon nehéz körülmények között induló embereknek jobb esélyeik legyenek az életben. Megnéztünk, hogy néz ki ez a munka.
Hogyan hajrázik a Tisza Párt? Bezavar-e az amerikai alelnök látogatása? Lesz-e fordulat a hátralévő napokban? És mihez kezdene a kétharmaddal? A Tisza Párt listavezetőjét kérdezi Rényi Pál Dániel.
A kampány utolsó heteiben tovább bonyolódnak a titkosszolgálati szálak, felizzott a Szijjártó-Lavrov hotline, Orbán pedig úgy balekozta le Szabó Bencét, hogy azzal csak még magasabbra tette a tétet. Csúcspontjához közeledik a közéletnek nevezett sorozat.
A különböző titkosszolgálati ügyeket a miniszterelnök országjárásán egyre kevésbé tudják átlátni, de ez nem ingatja meg a híveket.