A médiaszolgáltatásokkal összefüggő uniós rendelettervezetről tárgyalnak kedden a parlamentben

POLITIKA
2022 december 06., 07:22

Az európai tömegtájékoztatás szabadságáról szóló uniós jogszabályról alakíthatja ki álláspontját kedden az Országgyűlés, amely ismét napirendjére veszi a képviselői vagyonnyilatkozatok kérdését, a felsőoktatási törvény módosítását és az egészségügyi törvénycsomagot – írja az MTI.

Az ülés reggel nyolc órakor a napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd kivételes eljárásban tárgyalnak a médiaszolgáltatásokkal kapcsolatos uniós rendelettervezetről.

Az európai ügyek bizottsága országgyűlési határozati javaslatban kezdeményezi kimondani, hogy sérti a szubszidiaritás elvét a belső piaci médiaszolgáltatások közös keretének létrehozásáról (az európai tömegtájékoztatás szabadságáról szóló jogszabály) és az audiovizuális médiaszolgáltatásokról szóló irányelv módosításáról szóló európai parlamenti és tanácsi rendelettervezet.

A bizottsági jelentések és az összegző módosító javaslatok vitái is lesznek. Ezek között szerepel az a törvényjavaslat, amely az Európai Bizottság kérésére módosítaná a képviselői vagyonnyilatkozati rendszert.

Tárgyalják azt a felsőoktatási törvénymódosítást, amely alapján a jövőben a diploma megszerzésének nem lesz feltétele a nyelvvizsga.

Napirenden szerepel még az egyes egészségügyi tárgyú törvények módosítása, amelynek főbb elemei a praxiskörzetek állami meghatározása, az ügyeleti rendszerben az állami mentőszolgálat szerepének bővítése, a szakápolási rendszer átalakítása.

A parlament a DK kezdeményezésére tárgyal az igazságügyi bizottság két állásfoglalásáról. Az ellenzéki frakció korábban kezdeményezte a finn és a svéd NATO-csatlakozás kivételes eljárásban történő tárgyalását, ezt Kövér László visszautasította, majd az igazságügyi bizottság megállapította, hogy a házelnök a házszabálynak megfelelően járt el. A DK a két állásfoglalás elutasítását kéri a plenáris üléstől. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.