„Miért van az, hogy a bujkáló Orbán Viktor ott lesz?”
Újra itt a hétfő, parlamenti adok-kapok várható.
„A laptop, amit adtak, egy lassú szar”, több minisztérium még kong az ürességtől, de a Tisza-frakció kezd beleszokni a parlamenti munkába. Zajlanak a politikai átvilágítások, az államigazgatás felé még mindig érthetően nagy a bizalmatlanság, alig két hónappal ezelőtt ugyanis a Fidesz a teljes apparátust felhasználva, személyükben gyalázta azokat, akik most vezetőkké váltak.
Néhány meglátása azért volt.
Az új kétharmadtól önkorlátozást várnak.
Bár a Mol-vezér szerint a modellváltás jót tett a Corvinusnak, de látja, hogy új rendszer jön. Ennek kialakításában már nem akar szerepet vállalni, „ hiszen óhatatlanul elfogult lennék a saját munkámmal szemben”.
A módosítót benyújtó Melléthei-Barna Márton szerint „politikai ellenfelek üldözésére létrejött Szuverenitásvédelmi Hivatal, a közpénzek magánvagyonként való kezelése és a kormányfői hatalom időbeli korlátlansága mind-mind a hübrisz megnyilvánulása”.
Gyorsabban meg tudják szavazni.
Szeretné megkövetni a nyilvánosságot a szerencsétlen hasonlatért.
„Orbán szegény leeső farkú kis balfék, csacsi Németh Balázsra bízta az ellenállást” – akadt ki a fideszes képviselő, azt kérdezve, hogy ez már a szeretetország-e. A miniszter erre elmesélte a Fülesről szóló történetet.
A Fidesz ezt évek óta tagadja.
A miniszterelnök arról beszélt a parlamentben, hogy Lánczi Tamás intézménye csak a magyar állampolgárokat fenyegette, miközben falta a magyar emberek adóforintjait.
Jöhet a megszüntetésről szóló törvény általános vitája.
Ruff szerint a gyász fázisai közül a Fidesz még mindig a tagadásban van, de ez nem baj, mert minél tovább tart, annál kisebb lesz a frakciójuk.
A gyermekvédelmi vita legerősebb pillanatai a parlamentben.