A magyar válogatott vasárnap este 9-től játszik a továbbjutásért Skócia ellen, ha nyerünk, azért még számolgatni kell majd.
Az Eb menetrendjét, az eredményeket és az eseményeket, itt lehet követni.
36
poszt
Legújabbak elöl
Régiek elöl
Belgium hozta a kötelezőt
2-0-ra verték Romániát. Teljesen nyílt az E-csoport, Szlovákia, Románia, Ukrajna és Belgium is 3 ponttal áll. Az utolsó fordulóban Belgium-Ukrajna és Szlovákia-Románia mérkőzéseket rendeznek.
Az albánok játékosának, Nedim Bajraminak összejött az Eb-k történetének leggyorsabb gólja az első fordulóban Olaszország ellen. A belga-románon Tielemans is fellépett a dobogóra, a 72 másodperc alatt lőtt gólja a harmadik leggyorsabb Eb-gól. A második helyen az orosz Kiricsenko görögöknek lőtt gólja áll 2004-ből, ő 67 másodperccel a kezdés után talált be.
Belgiumnak mélyről kell felállnia a románok elleni meccsre
Fotó:
KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP
A belga szurkolók újraélték rémálmukat. A belgák Eb-nyitómeccsén a szlovákok ellen a belga csapat szinte egy az egyben lemásolta a 2022-es horvátok elleni vébémeccsüket. Nagy helyzetek, Lukaku hibák, nulla gól. Akkor az vébé kiesést ért, most ennyire nem drámai a helyzet. Még.
Az 1–0-ás vereség után Belgiumnak van honnan erőt merítenie. Az új edzővel, Domenico Tedescóval veretlenül zárták az Eb-selejtezős csoportjukat.
Ellenfelük Románia lesz, akik az első meccsen őrületes gólokkal verték Ukrajnát 3–0-ra.
A két csapat 2012-ben találkozott utoljára, akkor Románia 2–1-re verte a belgákat barátságos meccsen.