Az Amerikai Egyesült Államok pénzügyminisztériuma újabb szankciós listát tett közzé olyan cégekről és személyekről, amelyek és akik Amerikában is ügyködtek Oroszország érdekében. Leginkább az oroszok elleni szankciókat játszották ki, hogy hadiipari eszközöket csempészhessenek az agresszor országba. 275 különböző embert és céget sorolnak fel ebben a listában 17 különböző országból, köztük indiai, kínai, svájci, thaiföldi és török – ahogy mondják – entitásokat. Az amerikai hatóságok számos letartóztatáson, cégfelszámoláson vannak túl, de sok esetben a valódi felelősök közelébe sem értek, hisz azok külföldön vannak.
A listát Wally Adeyemo miniszterhelyettes jegyzi, akinek a nevében így fogalmaz az erről szóló közlemény: „A szankciók 17 joghatóság alatt álló személyt és szervezeteket céloznak; a miniszterhelyettes felszólítja az érintett országokat, hogy tegyenek hasonló lépéseket Oroszország hadiiparának támogatóival szemben.”
A listán ott van a magyar Bence Horvath, a magyar külügy által megbízott moszkvai cég egykori alkalmazottja, ott van anyjának, a Szijjártóval fotózkodó Horváth Ficzere Margaritának az orosz cége és egy szerb cég is, amelynek szintén magyar tulajdonosai vannak.
Az első 1000 új előfizető most szinte ingyen kipróbálhatja, milyen a Kör tagjának lenni.
Már előfizetőnk vagy? Jelentkezz be!Ez a cikk a The Eastern Frontier Initiative (TEFI) projekt keretében készült. A TEFI közép- és kelet-európai független kiadók együttműködése, amelynek keretében a közép-európai régió biztonságával kapcsolatos kérdéseket járjuk körbe. A projekt célja, hogy elősegítse a tudásmegosztást az európai sajtóban, és hozzájáruljon egy ellenállóbb európai demokráciához.
A Magyar Jeti Zrt. partnerei a projektben: Gazeta Wyborcza (Lengyelország), SME (Szlovákia), Bellingcat (Hollandia), PressOne (Románia).
A partnerség közös, angol nyelvű honlapja az alábbi linken érhető el: https://easternfrontier.eu/
A TEFI projekt az Európai Unió társfinanszírozásával valósul meg. Az itt szereplő vélemények és állítások a szerző(k) álláspontját tükrözik, és nem feltétlenül egyeznek meg az Európai Unió vagy az Európai Oktatási és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA) hivatalos álláspontjával. Sem az Európai Unió, sem az EACEA nem vonható felelősségre miattuk.