"Az a vágyunk, hogy lehet még vonzó a tanári pálya ebben az országban. Hogy nem a társadalom ellenségeivé teszi a tanárokat a kormányzat, hanem összefog velük."
„Szemmel láthatóan nem óhajt ez a kormányzat ezzel foglalkozni komolyabban.”
A pedagógusokkal folytatott beszélgetésén, amit maga is majdnem eligazításnak nevezett, azzal vádolta a tanárokat, hogy saját diákjaikat oktatják délután plusz pénzért. A kirúgott tanárokat nem veszik vissza, menjenek bíróságra „nagy szeretettel”.
„Azért itt vannak tehetségek” - viccelődött a belügyminiszter.
A Taníték Mozgalom alapítója szerint a belügyminiszter "statisztikai adatokról beszélt úgy, hogy egyszer sem nézett azok mögé."
„Nézz ide rám! Nem mersz idenézni, mert tudod, hogy lelkiismereted nincs! Ne röhögj! Ne légy cinikus!” – kiabálták a tiltakozó tanárok a belügyminiszternek a köznevelési konzultáció előtt.
A belügy által összehívott köznevelési konzultációra már Maruzsa Zoltán is megérkezett. A hátsó ajtón keresztül.
Rendőrök ellenőrzik a meghívókat a Pintér Sándor kezdeményezésére összehívott köznevelési konzultáció előtt.
Levezényli.
A törvénymódosítás azt korlátozta volna, hogy milyen foglalkozásokat tarthatnak civil szervezetek az iskolákban.
A Civil Közoktatási Platform szerint Maruzsa már ismeri az oktatás problémáit, és képtelen képviselni annak érdekeit. Pintér Sándort követelik.
Hogy hívják az olyan egyeztetést, amikor csak az egyik fél beszélhet?
Egyre több iskolából jelzik, hogy csak a tantermeket fűtik.
A tanárok helyett kormányközeli civil szervezetekkel egyeztetett az államtitkár.
Állítólag nemcsak igazgatókat, hanem pedagógusokat is meghívtak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem nagytermébe.