Az IDF közben a civileket felszólította, hogy menjenek dél felé.
Csak az egészségügyi intézmény igazgatójának kérésére segédkeznek az evakuálásban – közölte az izraeli hadsereg.
Ennyi idő alatt nemcsak a személyzetnek és az oda menekült civileknek kell elhagyniuk az épületet, hanem a betegeknek is.
Különben visszatér a Hamász, ezt pedig senki sem akarja.
A korábban Gázában tartózkodott tizenöt magyar állampolgárból az a tizennégy, aki szeretett volna eljönni, el is tudott jönni.
Két nappal azután, hogy a Goláni kommandós egység elfoglalta.
A Hamász viszont nem terrorszervezet a török elnök szerint.
Több ezren rekedtek Gáza legnagyobb kórházában, ahol egyre halmozódnak a holttestek.
Joáv Galant azt mondta, „a hadsereg elér Gázaváros központjába, és megfontolásai szerint cselekszik”.
Egy hónappal a Hamász terrorakciója után jártunk Izraelben, ahol gyakoriak a tüntetések, az utcákat a túszok arcképei lepik el, a túlélők között pedig van, aki legalább annyira haragszik a hadseregre és a kormányra, mint a Hamászra.
„Mára mindannyian elhagyhatták a kórházat, és szervezik jelenleg azt, hogy valahogyan eljuthassanak a rafahi határátkelési pontra” – mondta a külügyminiszter.
A védelmi miniszter szerint ezek válaszcsapások az amerikai csapatok elleni támadásokra.
A kórház igazgatója azt mondta, nincsenek ellene, ha biztonságosabb helyre viszik a gyerekeket, mivel a kórház kifogyott az üzemanyagból, és folyamatosak a bombázások.
Heves harcok folynak az al-Shifánál, amiben nincs áram, élelem és víz.
Szaúd-Arábia trónörököse a háború befejezésére és a palesztinok erőszakkal való kitelepítésének leállítására szólította fel Izraelt. A Vöröskereszt szerint a gázai kórházak eljutottak a falig. Bajorország betiltotta „A folyótól a tengerig!” szlogent.