Szinte kizárólag a férfiaknál.
A romló járványhelyzet miatt az iskolák negyedében pedig hétfőtől kizárólag online zajlik a tanítás.
Egyre több az új fertőzött, mind többen szorulnak kórházi ápolásra is.
Szerinte ha valaki elutasítja az oltást, az olyan anyagi és erkölcsi következményekkel jár, amik nincsenek arányban a pandémia visszaszorításának céljával.
Az egyetem polgárainak nagy része oltott, de az aktuális járványügyi adatokat aggasztónak találták, ezért szigorítanak.
Köhögtek, folyt az orruk. Köztük van a 60 éves Ozzie is, aki a legidősebb fogságban tartott gorilla a világon.
Aki nem túl járványsújtotta országból érkezik, annak nem kell majd PCR-tesztet csináltatnia, ha megvannak az oltásai.
Közvetlenül a járvány előtt mondott le posztjáról, majd később úgy nyilatkozott, akkor már „tudta, hogy a cunami előttünk áll”.
Ha be vagyunk oltva, akkor hivatalosan nem kell izolálni magunkat. Miközben a delta variáns könnyebben átüti az oltások által nyújtott védelmet, és fertőzi meg azokat is, aki elvileg védettnek számítanak.
A kormány szerint az állam nem lehet túsza azoknak, akik ellenzik a kötelező oltást.
Míg az előző héten összesen 4 hivatalos áldozata volt a járványnak, most egy hét alatt összesen 25. A többi adat is romlik.
A harmadik hullámhoz képest a kórházi kezelésre szorulók átlagéletkora hat évvel kevesebb az ország egészségügyi minisztere szerint.
A kérvényező családjában minden nagykorúnak kell oltással rendelkeznie.
A budapesti egyetemen név nélküli kérdőívekkel figyelik a járványt.
A döntést azzal indokolják, hogy „az elsősök fogadalomtételével összeegyeztethetetlen, ha veszélyeztetik kiszolgáltatott embertársaikat azzal, hogy nem tesznek meg mindent saját és környezetük védelme érdekében”.