Az egyetemi élet szereplői összeültek megosztani a Fidesz-kormány alapítványosításából fakadó traumáikat, miközben a Tisza-kormány reformokkal készül az EU-s milliárdokért. A MOME HÖK nem akar több politikát az egyetemen, Debrecenben az átállást túlélő kinevezettektől tartanak, a téma kutatói szerint pedig nem feltétlenül kell mindent visszacsinálni.
Remélik, hogy az egyetem nem teljesíti „a hatalom nem is nagyon titkolt retorziós kívánságait”.
Megkérdezték az ELTE ÁJK Doktori Iskolájának vezetését, hogy nem merül-e fel az összeférhetetlenség gyanúja.
Az Oktatói Hálózat és a Civil Közoktatási Platform tiltakozik a semmiből létrejövő tanárképzés ellen.
Úgy vélik, okvetlenül módosítani kellene a kuratóriumok jogállásáról szóló törvényt.
Megajánlott jegyekkel váltanák ki.
Az Oktatói Hálózat indokolatlannak és károsnak tartja a tömeges leépítést.
8 párt képviselői és szakmai szervezetek aláírták az Oktatási Minimumot.
A tiltakozó tanárok szerint a miniszter jobban tenné, ha nem ütné bele az orrát tudományos kérdésekbe.
Aggódnak az egyetemi oktatók az eszeveszett állami uszítókampány miatt.