Gulyás Gergely szerint a miniszterelnök beosztottai a saját pénzükből fizették a magánrepülős utazásukat azért, hogy az Adrián a főnökükkel dolgozzanak. Azt is megkérdeztük, mi kellene ahhoz, hogy Szijjártó miniszter panaszt tegyen Lavrov miniszternél.
Zelenszkij már két éve is felrobbantotta volna az olajvezetéket, most üt vissza, hogy Magyarország 2022 óta nem sokat tett a leválásért az oroszokról. De miért most támadják a Druzsbát az ukránok, mennyit érnek Orbánék fenyegetései, és mi lesz a magyar ellátással?
Augusztus 24. Ukrajna Függetlenségének Napja, Trump, Erdoğan, Hszi Csin-ping és a fél világ üdvözletét küldte Ukrajnának. Magyarországról másfajta üzenet érkezett.
Ha ez igaz, akkor az oroszokkal szoros kapcsolatban álló magyar diplomácia az elmúlt napokban nem firtatta a kényes témát.
Váratlan szópárbajba keveredett a magyar külügyminiszter.
Matchás ragadozók, szorongós iskolakezdők, fesztiválozók a Népszínház utcában, szigetek a Balatonon, biztonsági garanciák és dermesztő kalandok a 444 hétvégi hírlevelében.
És nem félt megnevezni az elkövetőket sem.
Az oroszok szállítanak, az ukránok bombáznak.
Az amerikai elnök nagyon mérges, Orbán pedig nagyszerű barátja.
A legutóbbi támadás után két nap alatt állították helyre a szállítást.
Németh Norbert a londoni nagykövetség elsőbeosztottja, azaz helyettes vezetője lett.
Sulyok Tamástól megkérdeztük, miért szedte ki a posztjából az orosz szót, amire azt a választ kaptuk, hogy inkább a köztársasági elnök megnyilatkozásának „lényegére és valódi szándékára” figyeljünk.
„Nem azt mondom, hogy Orbán politikája Ukrajna ellen irányul, de ellenzi Ukrajna támogatását” – mondta az ukrán elnök.
Szerinte a sportnak és a geopolitikának semmi köze nem lehet egymáshoz.
A külügyminiszter megköszönte a támadás okozta károk gyors elhárítását Pavel Sorokin orosz energiaminiszter-helyettesnek.