Nagymágocson elterjedt, hogy kétszáz menekültet szállásoltak el a faluban, írja a Délmagyarország, ami helyszíni riportban próbálta feltárni a hamis pletyka eredetét. És milyen jól tették, hogy így tettek, mert a menekültfolklór csodálatos történettel
tévedések klasszikus vígjátékával
gazdagodhatott.
Mint kiderült, az történt, hogy egyszerre, de egymásról nem tudva dolgoztak a falu határában közmunkások és földmérők, és mert nem tudtak egymásról, kölcsönösen menekültnek nézték egymást.
Az egyik csapat ki-be ugrált a kukoricásba, a másik csapat kerékpárral menekült a helyszínről.
"Visszagondolva olyan volt, mint egy kabaré. De akkor kicsit megijedtünk" - mesélte másnap a közmunkások csoportvezetője, Csipkés Zsolt.
A történetnek elég sok szereplője van, most csak a főbb karaktereket és történeti csomópontokat ídézném ide:
A csodálatos történet egészét a Délmagyarban olvashatják. Olvassák is, érdemes! (Címlapképünkön gyodatelepítő közmunkásokat láthatnak. Fotó: MTI/Kelemen Zoltán Gergely)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.