A májusi Budapest Science Meetup-on Hiripi László (MBK, Kérődző Genom Biológia Kutatócsoport) genomszerkesztési eljárások gyakorlati alkalmazásáról beszélt és elmondta, hogy miért jó ötlet mutáns nyulakat létrehozni.
Az előadó összefoglalója:
A genomszerkesztés a jelenlegi biotechnológia leggyorsabban fejlődő módszere. Segítségével gyakorlatilag bármilyen célzott módosítás létrehozható a DNS-ben, fajoktól függetlenül. Úgy tűnik, hogy segítségével a növénytermesztés, állattenyésztés, gyógyászat, gyógyszeripar ugrásszerű változásokon megy keresztül a következő évtizedben. Egy hazai állatbiotechnológiai példán keresztül mutatjuk be a rendszer hatékonyságát.
A Budaházy-ügyben és K. Endre ügyében is eljáró ügyvédről és arról is kérdeztük Magyar Pétert, hogy beszélt-e a kegyelmi ügyről a volt feleségével, Varga Judittal.
Az új kormány tagjai egymásra licitálva kérik számon a fideszeseken az elmúlt 16 évet, miközben kiderült: a Tisza kampányfőnöke nem vonul vissza, hanem kiemelten fontos feladatot kap. Ott voltunk, amikor Rogán Antal leadta a szerelését.
A kormányzati átadás-átvételről távozó Rogán Antal elmondta: Magyarországon marad. Úgy látja, a Vadhajtások ma már kiegyensúlyozottabb, mint néhány évvel ezelőtt, a fejbelövős kampányvideóról viszont utólag azt mondja, ő sem értett vele egyet.
Tóth Péter, a Tisza volt kampányfőnöke nemzetbiztonsági főtanácsadó lesz – jelentette be Magyar Péter. Mi pedig arról kérdeztük: mi garantálja, hogy nem lehet majd politikai célokra használni a szolgálatokat.
Két éve egy vidéki ügyvéd vette észre azt a kúriai határozatot, amelyből aztán kibontakozott a kegyelmi ügy. Ez az ügyvéd népszerű Facebook-oldalt is indított, de eddig nem derült ki, ki ő.