Június 20-án délelőtt internet nélkül maradt Algéria. Nem technikai hiba volt, és kivételesen még csak nem is egy elnyomó rezsim próbálja így megakadályozni a tiltakozások szervezését. A netet a következő napokban rendre le fogják kapcsolni a délelőtti órákban, mert így próbálják megakadályozni, hogy az érettségi tételek és megoldásaik idő előtt, vagy még a vizsga közben kiszivároghassanak.
2016-ban hatalmas érettségi botrány volt az országban, mert a tételek már a vizsgák előtt, vagy közben kiszivárogtak, így gyorsan terjedni kezdtek a megoldások is. Erre tekintettel tavaly a kormány arra kérte az internetszolgáltatókat, hogy a vizsgák idejére korlátozzák a közösségi média elérhetőségét. Az önkéntes korlátozás viszont nem működött, úgyhogy idén szimplán a főkapcsolót tekerték el.
A Facebookot, mint legnépszerűbb közösségimédia-platformot az érettségi teljes idejére elérhetetlenné tették. Nouria Benghrabit oktatási miniszter saját bevallása szerint "nincs teljesen jól" a döntéssel, de szerinte "nem lehetünk tétlenek, amikor ilyen komoly lehetőség van a szivárogtatásra".
A hatóságok tutira mennek, a net lekapcsolásán túl az ország kétezer vizsgaközpontjában fémdetektorokat is felszereltek, hogy minden kommunikációs eszközt elkobozhassanak az érettségizőktől. Az országban idén valamivel több mint 700 ezer diák fog érettségizni. (Via BBC)