Békés megye négy választókörzetében az MSZP 3, a Jobbik, a DK és a Momentum 2-2 jelöltet indít.
Békéscsabai önkormányzati képviselő, a helyi MSZP elnöke. 1998 óta aktív a helyi politikában, 2010-ban és 2019-ben (az MSZP, az LMP, a Liberálisok és a Mindenki Magyarországa Mozgalom jelöltjeként) is elindult a polgármesteri székért, sikertelenül. 2019 óta az Agrochem Kft. stratégiai-fejlesztési vezetője.
Gyulán született, Békéscsabán érettségizett. 2009 óta a Jobbik tagja, 2010-ben polgármester-jelölt volt Erzsébetvárosban, önkormányzati képviselő lett. 2017-ben lett a Jobbik budapesti elnöke, 2018-ben a párt országos listájáról bejutott a parlamentbe. Ekkor lett a párt alelnöke, 2020-ig volt az. 2019 decembere óta az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottságának elnöke. Ő hozta nyilvánosságra, hogy a kormány titkosított beruházással 2 milliárdért építene alagutat a Puskás Aréna alá.
A fideszes jelölt (Herczeg Tamás) eredménye 2018-ban: 44,7 százalék – nyerhető körzet.
62 éves, a Magyar Állatorvosi Kamara Békés megyei szervezetének elnöke, állatorvos Kondoroson, ahol 1994 és 1998 között polgármester is volt. 2018-ban ugyanebben a választókerületben indult a DK, az MSZP és a Párbeszéd jelöltjeként.
68 éves nyugdíjas, korábban 40 évig dolgozott munkavédelmi főmunkatársként az Alföldvíz Zrt.-nél, az itteni szakszervezet titkára.
A fideszes jelölt (Dankó Béla) eredménye 2018-ban: 52 százalék – nagyon nehéz körzet.
50 éves, 1993 óta a Bogármérnökség Kft. ügyvezetője, 2019-ben elindult Gyulán a polgármesteri címért, kompenzációs listáról lett DK-s önkormányzati képviselő.
A 40 éves nő, Gyulán ápoló, hobbiméhész, akiről – miután a mézét megválasztották az év legjobbjának – a Bors 2018-ban azt írta, „minden szabadidejét a méhcsaládjainak szenteli”.
A fideszes jelölt (Kovács József) eredménye 2018-ban: 50,43 százalék – nagyon nehéz terep az ellenzéknek.
32 éves, Orosházán született és nőtt fel, eddig könyvelőként és multiknál dolgozott. 2017-ben lépett be a Momentumba, az önkormányzati választásokon az ellenzéki összefogásban egyéni mandátumot nyert Orosházán, és a Momentum megyei listájának vezetőjeként a megyei közgyűlésbe is bekerült. Politikai akciói: egyszer börtöncsomagot küldött a mandátumától megfosztott helyi fideszesnek, Simonka Györgynek; elkérte egy momentumos tüntetéshez Almáskamarás EU-s támogatásból vett kisbuszát, amivel Orbán beszédére szállították a híveket (de ő nem kapta meg); elhívta Lázár Jánost egy közös buszozásra (de Lázár nem reagált).
51 éves, 15 éve az orosházi Dr. László Elek Kórház traumatológus szakorvosa/főorvos, előtte 10 évig dolgozott az Országos Baleseti és Sürgősségi Intézetben.
A 48 éves orosházi férfi 2003 óta egyéni ügyvéd. 2013 óta a Jobbik tagja, 2014-ben bekerült Orosháza önkormányzati képviselő-testületébe, ahol a pénzügyi bizottság tagja is. 2019 óta a Békés Megyei Közgyűlés jobbikos megyei képviselője, az ügyrendi bizottság alelnöke. 2018-ben a Jobbik parlamenti képviselőjelöltje volt, amikor egy önkormányzati ülésen „felháborodott volt jobbikosok” egy fél disznófejet dobtak az asztalára (de ő nem volt ott, korábban jelezte, hogy nem lesz ott az ülésen).
A fideszes jelölt eredménye 2018-ban: 43,15 százalék – nyerhető körzet. De az akkori jelölt Simonka György volt, aki ellen több korrupciós ügyben is vádat emelt az ügyészség.
Az előválasztásra készülő egyéni választókerületekről szóló összeállításaink itt találhatók.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.