Le kell jönni a gázról, hirdette meg Orbán Viktor Tusványoson, majd a gyorsabb fakitermelés érdekében felfüggesztették az eddigi természetvédelmi szabályokat. Mostantól bármelyik magyar erdő láncfűrész alá kerülhet. Az LMP utcára hívta az embereket.
Évszázados tabut döntött meg a kormány: az új rendelettel a legöregebb, legszebb erőink is láncfűrész alá kerülhetnek. Ez nem segít, csak ront az energiahelyzeten.
Körülbelül 5000 ember tüntetett a Vértanúk terén péntek délután.
Két év szünet után ismét Tusványoson ad elő a kormányfő.
Ahol lehet, tűzifával akarják pótolni a gázfűtést.
Magyarországról vesz példát a világ a rendszerváltás után, sokat látott nemzetközi tudósítók csodálkoznak rá arra, ami nálunk zajlik. A Fidesz közben azzal szembesül: hiába a totális kampány, a táboruk magján kívül alig tudtak bárkit megszólítani. Itt a Közért új epizódja.
A Karmelitában még vakarták a fejüket a vasárnapi eredmény miatt, miközben Magyar Péter a szomszédban már a köztársasági elnökkel tárgyalt.
Csúcspontjára ért egy óriási politikai történet: a Fidesz sötét pártállami eszközökkel sem tudta megakadályozni, hogy a magyar választók lesöpörjék azt a rendszert, ami zsákutcába juttatta az országot. A Tisza minden korábbinál erősebb felhatalmazást kapott.
A Tisza módosítani fogja az alaptörvényt, ez alapján csak két ciklusig lehet valaki miniszterelnök. Magyar Péter elmondta, ez Orbán Viktorra is vonatkozik.
Ott voltunk a történelmi pillanatban Magyar Péterék eredményváróján, miután elsöprő tiszás győzelemmel ért véget Orbán Viktor 16 éve tartó miniszterelnöksége. Volt, aki elsírta magát, mások pezsgőt bontottak, végül hatalmas népünnepély kezdődött.