Jó reggelt! Bezárt a kocsma, indítsuk a hetet a hétvége cikkeivel!
4 kiemelt darab:
Nagy öröm, hogy ilyen szépen épül a dokumentumfilmes videótékánk, mindenkinek ajánlom, hogy a Jeti Moziban nézze vissza a saját filmjeinket és díjnyertes alkotók nálunk elérhető munkáit. A legújabb bemutatónk az Ali, a magyar jezidi. Zárójel: a 444 e sok szenvedett nép két tagjával is készített interjút: az egyiket én csináltam Budán 2017-ben, a másikat Szlankó Bálint Kurdisztánban 2014-ben. Ráadásul mindkét interjúalany ugyanabból a kis iraki faluból származik, amelynek lakosságát szinte teljes egészében legyilkolták vagy rabszolgasorba vetették.
De írtunk még nagyobb cikket egy filmről, egy sorozatról és egy színházi előadásról is:
A kínai kulturális forradalom tébolya lassan 50 éve véget ért, de emberek milliói azóta is cipelik magukkal az akkor szerzett traumáikat. Hiába a több millió áldozat, az évtizedekre megnyomorított közösségek, erről nem nagyon szokás beszélni.
Január elején tartották az idei év első fontos választását Tajvanon. Ahogy arra számítani lehetett, Kína kiépített álprofil-hálózatok segítségével próbálta manipulálni a tajvani választókat a közösségi médiában, a kamu fegyverbeszerzéstől a hamis apasági tesztig.
Globális összefogással a globalizmus ellen – hirdette meg programját a Mi Hazánk elnöke. Egyes nézők szerint Horthyhoz méltó beszédet mondott az évértékelőjén. Szó volt Kárpátalján kívül cigányokról, Amerikáról, a gyógyszeriparról, valamint arról, hogy miért nem mosolyognak a magyarok.
A Momentum elnökévé választott Donáth Anna a mostani populista hatalommal és a 2010 előtti világgal szemben hirdette meg programját.
Kubatov Lázárról: „Ha ilyeneket meg lehet tenni, akkor hogy követeljük meg az állampolgárainktól, hogy jogkövető magatartást folytassanak?”
Tamás Gáspár Miklós halála után egy évvel a Partizán közzétette a filozófussal 2020-ban készített, eddig publikálatlan interjúját. Azt mondja benne: „Ez egy nagyon boldogtalan, nagyon gonosz, nagyon romlott társadalom, és mindenki tudja, hogy az. Ez az érdekes dolog.”
Kicsoda Shaman, és miért vele kínozzák Navalnijt? Jaroszlav Dronov 10 évvel ezelőtt még tehetségkutatókban próbált ismertséget szerezni, mára viszont Oroszország legkedveltebb énekese - legalábbis az állami közvélemény-kutatások szerint. Diószegi-Horváth Nóra tldr-ben veszi végig, hogyan jutott idáig.