Zsiday Viktor: Támogatásokból nem lesz jó gazdaság

podcast

Zsiday Viktor befektetővel készült (eredetileg kedden, akkor még csak előfizetők számára közölt) podcastunk a magyar gazdaság kilátásairól és a költségvetésről.

  • 01.00: 2020 és 2024 között ugyanúgy elszállt a költségvetési hiány, mint Medgyessy és Gyurcsány alatt, 2002 és 2006 között. A különbség annyi, hogy most Magyarország nincs egyedül, más országok is felelőtlenül költekeztek.
  • 04.30: Jön az amerikai recesszió?
  • 05.15: Ha nem lesz nagy külső sokk, 2026-ig elevickélünk. De ha lesz...
  • 06.30: Van esély arra, hogy jön a világgazdasági lassulás.
  • 06.45: A magyar gazdaságot mélyebben érintik a sokkok, mint a többieket. Miért?
  • 08.00: Gazdaságpolitikai hibák: Medgyessy túlköltekezése, devizahitelek, Matolcsy 2010-es beröffentési kísérlete.
  • 10.00: 2013-ban megjósolta a hét bő esztendőt. Most mi a trend?
  • 12.00: 2009-10 óta évente egy százalékal nő a magyar termelékenység. Nem látszik, hogy javulna. Ezzel sosem érjük utol Ausztriát.
  • 17.00: Az 1995–2009-es időszak (14 év) gazdasági növekedése ugyanúgy 3 százalék körüli éves átlagban, mint a 2010-2024-es időszaké.
  • 18.00: Az EU-csatlakozás gigantikus, történelmi siker a régióban. És nem a támogatások miatt. Nagyot nőtt az életszínvonal, ezért is tudott hatalmon maradni a Fidesz.
  • 19.00: 2004-ben a harmadik-negyedik helyen voltunk a csehek és a szlovénok mögött, most meg a hátulról vagyunk harmadik-negyedikek.
  • 22.00: Mit csinálnak jobban a románok?
  • 23.00: A régió élbolyából a végére kerültünk. A politikai stabilitás nem biztos, hogy előny. Romániában a politika, az állam kevésbé nyúl bele a gazdaságba.
  • 24.30: A kormány megpróbálja kitalálni a jövőt. De sikerül-e? Az akkugyáras ötletről is csak tíz év múlva fog kiderülni, hogy volt-e értelme. Azért gyanús, hogy nem.
  • 26.00: Infláció. Az MNB először hibázott, de 22 őszén, az árfolyamválság küszöbén bekeményített, és sikeresen szorította le.
  • 31.30: Drágán finanszírozzuk a költségvetést, a kamatterhek hirtelen nagyon megnőttek.
  • 33.10: A magyar gazdaságot kockázatosabbnak látják a befektetők, mint a szomszédokat. A kormány konfliktusos külpolitikája több százmilliárdba kerül évente. Ez a pénz hiányzik.
  • 35.30: Az Orbán-kormányok költségvetésében megnőtt a versenysport, az egyházak és a gazdaságfejlesztés támogatása, csökkent az oktatás és az egészségügy. Nem látszik, hogy ebből profitált volna az ország.
  • 37.40: A támogatásokból vállalkozó tönkre teszi az ügyesebb, hatékonyabb konkurenst. A támogatásokból nem lesz hatékony és jó gazdaság.
  • 40.00: Nem lépünk ki az EU-ból, mert túl nagy ára lenne. Az EU tud belőlünk kilépni.
  • 41.00: Ez a „török light” pálya. Nem toljuk fullba a kretént. A latin-amerikai típusú populista spirál európai változata, a magasnyomású gazdaság. Az Eximbank és az MFB hitelállománya fölrobbant.
  • 44.30: Ha nem jön közbe semmi, sokáig lehet csinálni.

Ha a lehető leghamarabb és teljes verzióban szeretné meghallgatni podcastjainkat, fizesssen elő a Belső kör és a Közösség csomagok valamelyikére!

Forrás
Legfrissebb podcastjaink

Feltesz az ember egy kis csontot, aztán megy magától – itt az Umami, a 444 új gasztropodcastja

Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.

Umami
podcast

Borízű hang # 274 [hosszú]: Hallgatóbüdösségi és bongépítő verseny, valamint a „Hülye vagy kretén?” szellemi vetélkedő országos döntője a Fidesz-frakcióban

Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Egy privát tőkés soha nem fektetne Elon Musk cégeibe

Miért kevés az olyan sikertörténet Európában, mint a Revolut? A Saját Tőke podcast harmadik adásában Orbán Krisztián és Nagy Tamás beszélgetnek a privát tőke és a kockázati tőke közti különbségekről.

Saját Tőke
podcast

Borízű hang #273: Hiláriusz visszatér – A futballromantika városában virul a fityula [rövid verzió]

Hiláriusz egyre forróbb. 1248 játékos lesz a vébén, abból hárman játszanak Magyarországon. Forradalmi újítások biciklis pisilésben. Dezodorellenes népi kezdeményezés. Rogán hiába metrózik. Horror tücsökárak.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #273: Hiláriusz visszatér – A futballromantika városában virul a fityula

Hiláriusz egyre forróbb. 1248 játékos lesz a vébén, abból hárman játszanak Magyarországon. Forradalmi újítások biciklis pisilésben. Dezodorellenes népi kezdeményezés. Rogán hiába metrózik. Horror tücsökárak.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast