• Major Veronika sportlövőnk bronzérmet nyert 25 méteres sportpisztolyban.
  • Betlehem Dávid bejutott az 1500 méteres gyorsúszás döntőjébe.
88 poszt
Időrend
augusztus 03., 22:28

Micsoda nap volt!

Két éremmel, köztük egy arannyal búcsúzunk a szombattól. Köszönjük az egész napos figyelmet!

augusztus 03., 22:17

Szerbia megverte Franciaországot, így férfi vízilabda-csapatunk továbbjutott a negyeddöntőbe

Bár a magyar csapat kikapott ma Ausztráliától, a szerbek 15-8-ra megverték a franciákat, így bebiztosították Magyarország továbbjutását. Négy forduló után Spanyolországnak 12, Ausztráliának 9, Magyarországnak és Szerbiának 6-6, Franciaországnak 3, Japánnak pedig 0 pontja van.

Manhercz Krisztián
photo_camera Manhercz Krisztián Fotó: DEAN LEWINS/AAPIMAGE via Reuters Connect

A magyar csapat hétfőn Szerbia ellen játssza utolsó csoportmeccsét. A tét a csoport harmadik helye lesz.

augusztus 03., 22:03

Markus Rooth 104 év után nyert Norvégiának aranyérmet tízpróbában

A norvég Markus Rooth nyerte a legkomplexebb atlétikai számot. Rooth rúdugrásban az egyéni legjobbját is megjavította, végül 8796 ponttal zárta a versenyt. Ez egyben új országos rekord.

Rooth 104 év után az első norvég lett, aki megnyerte a tízpróbát. Az 1920-as antwerpeni olimpiát Helge Lovland győzött. Azóta a norvégok még érmet sem szereztek a versenyszámban.

photo_camera Fotó: JEWEL SAMAD/AFP

Az ezüstöt a német Leo Neugebauer szerezte meg 8748 ponttal, a bronzot pedig a grenadai Lindon Victor gyűjtötte be 8711 ponttal.

augusztus 03., 21:49

Katie Ledecky kilencedik olimpiai aranyérmét nyerte

Katie Ledecky a 800 méteres gyorsúszást is megnyerte, így már 9 aranyérme van az olimpiákról. Mellette pedig van 4 ezüstérme és 1 bronzérme is. Ezzel a valaha volt második legeredményesebb női sportoló, csak a szovjet tornász Larissza Latinyina előzi meg. Ledecky ráadásul még csak 27 éves, akár a Los Angeles-i olimpián is ott lehet.

Katie Ledecky
photo_camera Katie Ledecky Fotó: MANAN VATSYAYANA/AFP

Egészen elképesztő eredménylistájából az aranyérmeket külön is felsoroljuk, hogy látszódjon, milyen brutális a teljesítménye:

Így őrültek Saint Lucián országuk első olimpiai aranyérmének

Saint Lucia fővárosában, Castriesben többen egy kivetítőn nézték a női 100 méteres sprint döntőjét, ahol Julien Alfred megverte a világbajnoki címvédő amerikai Sha'Carri Richardsont.

augusztus 03., 21:26

Saint Luciai aranyérem női 100 méteres síkfutásban

A Saint Luciai Julien Alfred 10,72 másodperces idővel győzött a 100 méteres síkfutás döntőjében. Az amerikai világbajnoki címvédő, Sha’Carri Richardson lett a második, honfitársa, Melissa Jefferson pedig a harmadik.

Alfred hazája első olimpiai érmét nyerte meg. Az 1987-ben alapított karibi szigetország 1996 óta vesz részt az olimpiákon.

photo_camera Fotó: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP

A versenyszám kétszeres olimpiai bajnoka, a jamaikai Shelly-Ann Fraser-Pryce ezúttal nem volt ott a döntőben, nagy meglepetésre az elődöntőre sem állt ki. Valószínűleg kiújult korábbi sérülése.

augusztus 03., 20:45

Ukrajna a női csapat kardvívás olimpiai bajnoka

Habár végig Dél-Korea volt előnyben, Olga Harlan az utolsó asszóban visszahozta az ukránokat. Olimpiai bajnok Ukrajna női kardvívó-csapata.

photo_camera Fotó: FRANCK FIFE/AFP
augusztus 03., 20:40

Milák Kristóf aranyérmes 100 méter pillangón

Milák Kristóf 49,90 másodperces idővel megnyerte a 100 méteres pillangóúszás döntőjét. Ezzel ő lett a versenyszám első magyar olimpiai bajnoka.

photo_camera Fotó: Kovács Tamás/MTI/MTVA

A cikk folytatódik

augusztus 03., 20:30

Milák Kristóf azonnal rajtol

Tokióban ezüstérmet szerzett 100 méter pillangón, ezúttal is éremért úszik.

augusztus 03., 20:18

Hamarosan kezdődik az esti úszóprogram

Rögtön Milák Kristóf döntőjével. A magyar versenyző 20:30-tól úszik 100 méter pillangón.

photo_camera Fotó: MANAN VATSYAYANA/AFP

Visszalépett a 100 métertől a kétszeres olimpiai bajnok Shelly-Ann Fraser-Pryce

Nem adott magyarázatot a döntésre 2008 és 2012 100 méteres bajnoknője.

Ez a 37 éves jamaicai futónő utolsó olimpiája, visszalépése egyben egy sportági legenda búcsúját is jelenti.

augusztus 03., 20:17

Hétvégén sem megy pihenni a sportszerűség az olimpián

Egy szép jelenet a Brazília-Angola női kézis meccsen, a magyarok csoportjából. Az angolaiak játékosa, Albertina Kassoma megsérült, a brazil Tamires Araujo Frossard az ölében vitte le, hogy ápolni tudják. A meccset amúgy nagy különbséggel Brazília nyerte.