Szijjártó Pétert több dologgal is megleptük, hogy mi folyik a minisztériumában

POLITIKA
  • A világutazó Szijjártó Péter nagyon kevés dologról tud, ami a minisztériumában történik - derült ki, miután a rendkívül barátságos közegben megtartott parlamenti meghallgatása után rákérdeztünk például arra, hogy a KKM miért nem hajt végre jogerős bírósági ítéleteket.
  • Szijjártónak fogalma sem volt például arról, hogy Menczer Tamás - akit ő nevezett ki a német-magyar társadalmi kapcsolatokért felelős miniszteri biztosnak, irodával kétmilliós fizetéssel - a minisztérium épületében készít pártpropaganda videókat a Fidesz kommunikációs igazgatójaként.
  • A miniszternek fel sem tűnt, hogy a sajtótájékoztatóira csak szelektálva hívják meg az újságírókat, és arról sem tudott, hogy az erről szóló közérdekű adatigénylésünk miatt már végrehajtást kellett kezdeményeznünk a minisztériuma ellen. De a ferihegyi kormányváró ügyében sem adnak ki adatokat, jogerős döntés ellenére.
  • Megkérdeztük, hogy miért lehetetlenítette el, hogy megismerjük a csádi misszió előkészítéséről szóló minisztériumi szerződéseket.
  • De milyen feladata volt Lázár Jánosnak Moszkvában?
Kapcsolódó cikkek
Legfrissebb videóink

Magukra hagyott fideszesek néztek szembe a rendszerváltással

Úgy kezdődött el az új politikai korszak Magyarországon, hogy Orbán Viktor nem ment el személyesen vállalni a felelősséget az elmúlt 16 évért. Megbékélés nincs igazságtétel nélkül, igazságtétel pedig nincs szembenézés nélkül – üzente Magyar Péter az ellenzékbe szorult fideszeseknek.

Bokros Dorka, Kiss Bence, plankog, Jelinek Anna, Kovács Bendegúz, Kristóf Balázs
video

„Még egyszer ez a vészkorszak nem fog eljönni”

Végigkövettük a NER utáni első országgyűlés megalakulását.

Bokros Dorka, Kiss Bence, Jelinek Anna, Czinkóczi Sándor, Kristóf Balázs
video

Egymás után omlanak le a NER tartóoszlopai

A héten sorra dobták be a törölközőt a NER megingathatatlannak tűnő intézményei a Balásy-birodalomtól a Tényekig. Mi ennek az oka és mi jöhet még?

Haszán Zoltán, Kovács Bendegúz, Rényi Pál Dániel, Czinkóczi Sándor, Kristóf Balázs
video

„A politikának volt szüksége ezekre az emberekre és nem ezeknek az embereknek a politikára”

Szituációs gyakorlatokkal és jogszabályok tanulmányozásával készülnek képviselői munkájukra a parlamentbe jutott tiszások. Elmondták, hogy új munkájukkal felborult az életük, de 7/24/365 azért fognak dolgozni, hogy elinduljanak a dolgok az országban.

plankog, Jelinek Anna, Kovács Bendegúz, Czinkóczi Sándor, Kristóf Balázs
video

Fideszesek a bukásról: Ez közös felelősség, a szavazók nem a mi valóságértelmezésünket választották

Kubatov pártigazgató szerint hosszú történet lesz a vereség kiértékelése, Pócs János szerint a kullancsoktól és a luxizóktól meg fognak szabadulni, míg Bánki Erik a megújulást inkább a párton belüli fiatalításban látja.

Jelinek Anna, Kovács Bendegúz
video