Várhatóan 23 százalék lesz az új kamatszint. November végén már 120 rubel/eurós mélyponton volt a rubel.
Maradt a szeptember óta érvényes 6,5 százalékos kamatszint.
Nem volt meglepetés, hogy maradt a 6,5 százalék. A forint picit erősödött a bejelentés után, de még 400 fölött az euró.
Szerdától 6,5 százalék az alapkamat, több mint két éve volt utoljára ilyen alacsony.
A júliusban megugró infláció lehetett a legerősebb érv amellett, hogy ne vigyék lejjebb a mostani 6,75 százalékról.
Szerdától 7 százalék az alapkamat.
Az MNB Monetáris Tanácsa a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben csökkentette.
Az MNB tovább csökkentette az alapkamatot, de már a februárinál kisebb tempóban.
Szerdától 9 százalék a kamatszint, az eddigieknél nagyobb, 1 százalékpontos csökkentésről döntöttek.
A megnövekedett kockázatok miatt döntött az MNB arról, hogy csak 10 százalékig viszik le az alapkamatot. Többen nagyobbat vágtak volna a kamaton.
A forint erősödni kezdett a hírre.
Idén már harmadszorra.
Már a „Valóban a monetáris politika a növekedés gátja? Ugyan már! Az adatok teljesen mást mutatnak…” cím is beszédes.
Az év végére 11 százalék alá csökkenhet az alapkamat.
Eddig 13 százalék volt. Az MNB alelnöke szerint az erőteljes dezinfláció és az ország sérülékenységének csökkenése tette lehetővé a döntést.