Az Alkotmánybíróság ettől függetlenül ugyanúgy elutasította az ATV panaszát.
Hiában nyújtottak be indítványt legalább hatvanan, nem kaphatnak több pénzt.
Az évi 20 millió forintból működő irodát idén le is építették. De ettől még az utcán élést büntető abszurd törvény hatályban maradt.
Hat évig nem kellett alkudnia a Fidesznek, idén viszont már harmadszor kénytelen, és kétszer már engedett is. Az alkotmánybírók mostani megválasztása nem volt szép menet, de legalább érdemi viták is vannak. Jobb ha csikorog a demokrácia, mintha semminek sincs tétje.
Schiffer András visszatért a politika frontvonalába, és kapásból akkorát ÁVH-zott, hogy a DK-féle fideszes párttagkönyvek adták a másikat.
Az MSZP szerint illegitim a testület, mivel az új tagok jelölése alkotmányellenes volt.
Senki sem vette észre, hogy túl kevés tagja maradt a jelölő bizottságnak. Amikor ezt elmondták volna, Kövér László megvonta a szót.
A népszavazáson való részvételre buzdító reklámot a Kúria reklámnak látta, az Alkotmánybíróság szerint társadalmi üzenet volt.
Azt várják, hogy a bíróságok tartsák be az AB iránymutatását, és ne ítéljenek a rendőrök javára, amikor a kép közzététele közérdek.
Másfél éve megkérdeztük, hogy milyen tanácsadóknak kértek állandó parlamenti belépőt a pártok. Az ügyben nyáron született elképesztő ítélet a Kúrián.
A lengyel bírák nem adják olyan könnyen a bőrüket, mint a magyar kollégáik.
Mindenkinek a saját belátására bízzák a döntést, de aki a kormány javaslata ellen mer kampányolni, letartóztatják.
Ehhez elég lesz, ha a rendőrség úgy gondolja, hogy egy tüntetés korlátozhatja mások jogait és szabadságát.
Már semmi sem menti meg az országot minden idők legértelmetlenebb népszavazásától.