A mentők szerint nincs elég ember és autó a feladatok zökkenőmentes teljesítéséhez, illetve egyre több orvos és mentőtiszt hiányzik a műszakokból, így nem lehet a sürgős esetekhez elegendő rohamkocsit küldeni.
Hernádi Judit beszélt vele, neki azt mondta a színész, már otthon van.
„Köszönöm az orvosok és az ápolószemélyzet emberségét, szakmai tudását, melyet alulfizetni ugyan, lehet, de igazán megbecsülni talán soha” - üzente a színész.
Két hete került kórházba a 74 éves színész.
Azt írják: „igazán megható volt, hogy amint János meg tudott szólalni, először a társulatról kérdezett. Így hát ezennel szeretnénk bejelenteni: Gálvölgyi János a következő évadtól társulatunk tagja, és számítunk rá szeptemberi bemutatónkban is.”
Az első kérdése a lányai szerint az volt, hogy „ugrott-e a Pintér Béla”.
Gálvölgyi János esete miatt.
"Soha nem láthattuk még, hogy egy vezető a mentőszolgálat részéről előállt volna és azt mondta igen hibáztunk, a rendszerben van esetleg hiba."
Megnézik, tovább kell-e képezni a mentésirányítókat.
A mentőszolgálat elismerte korábban: hibázott a mentésirányító.
Rosszul döntött a mentésirányító, amikor az esetet nem az életveszélyes kategóriába sorolta.
Ha kiderülne, hogy hibázott a mentésirányító Gálvölgyi János ügyében, annak következménye lenne.
A család közleményt juttatott el az MTI-hez.
A színészt az intenzív osztályon kezelik, az előadásai elmaradnak.
A színészt légzési nehézségekkel vitték kórházba.