Eddig 228 ezer 12 és 17 év közötti diák kapta meg az első adagot.
Hannes Schopf, a 72 éves újságíró tavaly márciusban Ischglben kapta el a vírust. Családja most százezer eurót követel az elhibázott járványkezelés miatt.
Ahhoz képest, hogy azóta a fél ország be lett oltva, most is úgy alakulnak a számok, mint egy éve, a második hullám idején.
Csak azok járhatnak munkába, akiket beoltottak, átestek már a betegségen, vagy PCR-teszttel igazolják, hogy nem fertőzöttek.
Minaj azt mondta, élni fog a lehetőséggel.
Az igazgatóknak joguk van elrendelni.
Gyorsan terjed a fertőzés, nagyon alacsony az oltottság.
Akinek nincs, nem fog fizetést kapni.
Az orosz államfő biztonsági szolgálatának tagjairól van szó. Ezért van karanténban az elnök.
4 újabb áldozata van a járványnak.
Pedig szakértők szerint a maszk a mostani helyzetben is sokat segítene. A kormányinfón kiderült: az oltásregisztráció marad, antitestmérés nem lesz, Orbán pedig egy első osztályú repülőjegy árát fizette családtagjai szállításáért.
Szászország mellett a volt NDK területén lévő több más tartományban is átlagon aluli az átoltottság, és az egész térségben jellemző, hogy erősebb az ellenkezés az oltással szemben, mint az ország nyugati részén.
A kormány szerint a fertőzések számának ugrásszerű növekedését az oltásnak hála nem fogja követni a súlyos megbetegedések és az elhunytak számának hasonló növekedése.
A halálozási mutató emelkedett a legmeredekebben az elmúlt két hétben.
A Népszava információi szerint az iskoláknak megmondták, bárki, aki megkapta a védőoltást, vagy az elmúlt hat hónapban fertőzött volt, nem minősül kontaktszemélynek.