A mostani tempóban csak 50 nap múlva lesz meg a 6 millió beoltott. Ezt a határt Orbán korábbi tervei szerint májusban kellett volna elérnünk.
Az oltottak abban érdekeltek, hogy ha vannak is tüneteik, hallgassanak róla. Tesztelhetnének automatikusan minden kontaktszemélyt vagy tünetet produkáló embert, de erre valamiért másfél éve nem hajlandó a magyar járványkezelés.
A legolcsóbb vakcinából, az AstraZenecából kapnak, miközben a legdrágábbat, a kínai vakcinát a kormány ajándékba szokta adni.
Az ügyészek szerint az állításai alkalmasak voltak a lakosság megtévesztésére és a védekezés irányítóival szembeni bizalmatlanság keltésére.
A szomszédban olyan magas a járványban elhunytak napi átlaga, mint a harmadik hullám tetőzésekor.
Az osztrák fővárosban szigorítják a maszkhasználatot is, és elrendelték a nem sürgős műtétek elhalasztását is.
5 újabb áldozata van a járványnak.
Rohamosan fogynak az intenzíves ágyak a kórházakban.
Pécsen és Székesfehérváron emelkedik leggyorsabban, csak Szolnokon csökken.
Hamarosan kérni fogják az engedélyezését.
Ott a múlt szerdától kevés kivétellel mindenhol fel kell mutatni a védettségi igazolványt, novembertől már nem lesz elég a PCR-tesztes igazolás se.
13 ember hunyt el koronavírus-fertőzésben az elmúlt három napban.
Ezzel lehet belépni vendéglátóhelyekre és rendezvényekre azokon a településeken, ahol három ezreléknél magasabb a fertőzöttségi ráta.
A negatív tesz nem lesz elég.
A brit statisztikai hivatal legfrissebb elemzése szerint minden negyvenedik covidos szenved csak legalább három hónapig tartó tünetektől.