A központi adatszolgáltatás továbbra is szegényes, képtelenség átlátni, honnan indultunk, és hol tartunk most. Ezért érdemes figyelni a 444 járványoldalát.
Arányaiban nagyot ugrott a kórházi ápolásra és a gépi lélegeztetésre szorulók száma, hatan pedig életüket vesztették.
Szerinte ha elegendően oltatják be magukat, jövőre influenzává szelídül a koronavírus.
Lábon kell elmenniük tesztre a covidgyanús betegeknek, akiknek PCR-t kér a háziorvosuk.
A védettségi igazolvány sem mentesít.
Hétvégén nincs adatszolgáltatás, az operatív törzs nem áll ki a sajtó elé, a Nemzeti Népegészségügyi Központtól hiába kérdezünk bármit, miközben nem tudni például, hogy a kórházban lévők hány százaléka van oltva.
Legalább négy emberről lehet tudni, hogy covidosok.
Szlávik János főorvos szerint nagyon fontos lenne az időseket és a gyerekeket is beoltani. A negyedik hullám már itt van, a kérdés csak az, hogy milyen gyorsan emelkednek az esetszámok.
Pár hét alatt négyszeresére nőtt a kórházban ápolt covidosok száma.
A brazil elnök továbbra is oltatlan.
A totális őrületbe beszállt a Fehér Ház, Boris Johnson, illetve Trinidad és Tobago egészségügyi minisztere is.
Csak igazolványokkal lehet vendéglátóhelyekre menni, de vannak, akik oltás helyett az internetről szerzett hamis papírokkal próbálkoznak.
Bukarestben pedig csak uniós digitális védettségi igazolással lehet belépni a vendéglátóhelyekre, mozikba, színházakba és sportlétesítményekbe.
A járványnak az utóbbi 24 órában kilenc, összesen 1868 halálos áldozata volt.
A pécsi virológusok vezetője az egyetem videójában biztatott maszkviselésre.