Londoni elemző legyen a talpán, aki követni tudja a jegybank ebédjét és az ott történt állítólagos szivárogtatást.
A Nemzeti Bank szerint nem is volt ebéd, Matolcsy munkatársa szerint volt ebéd, de nem szivárogtatás nem. Egy londoni elemző szerint ebéd is és szivárogtatás is volt.
Washingtonban azt mondták, hogy bizalmasan kell kezelni, ha egy ország és az IMF a háttérben egyeztet.
Írásban fordultak hozzá. Azt is kérik, hogy Matolcsy György jegybankelnök mondjon le, amiért bennfentes információt kotyogott el a Goldman Sachsnak. Az MNB szerint ez fikció.
Korábban az egész kormány úgy beszélt Matolcsy volt kabinetfőnökének a könyvéről, hogy ez egy kézikönyv a magyar gazdaság sikereihez. Aztán kiderült belőle pár elég ciki ügy, és most Matolcsy közölte, hogy fikció az egész.
Az MNB vezetőjéről, a magyar gazdaságpolitika nagy hatalmú vezetőjéről egy saját munkatársa által írt, elvileg az ő nagyságát hirdető könyvből derült ki végérvényesen, hogy még a magyar átlagnál is kevesebb gazdasági szakértelem szorult bele. Egészen biztos vagyok abban, hogy még ezeket a trükköket és bevenné.
A volt nemzetgazdasági miniszter simán kifecsegte a Goldman Sachs-nak, hogy titokban az IMF-hez fordult az ország. Ez nem csak elképesztő butaság, de a bank rengeteg pénzt is kereshetett vele. Aztán Matolcsy az egész hülyeséget a nagy nemzetközi támadásra fogta.
Sikerült találni egy embert, akinek a Nemzetgazdasági Minisztériumban még Matolcsy Györgynél is kevésbé van fogalma Magyarország gazdaságáról. És ez az ember még könyvet is írt az élményeiből.
Egy éjszaka elolvasta a nemzetgazdasági miniszter A bankárt, és szerinte az élet megvalósította a könyvet.
"Mi úgy tudjuk, hogy valakik valahol már 2011 tavaszán elhatározták, hogy megdöntik Orbán Viktort és kormányát" - írja új kötetében Wiedermann Helga.
Lehet, hogy ez üzenet Kínának. Ezt árulja el magáról Orbán a lila színnel.
A jegybank elnöke tegnap súlyos politikai hibát vétett, és bár Matolcsy Györgynek már nagyon sok mindent elnézett Orbán Viktor, az a gyanúnk, hogy a választások előtt a kormányfő kevésbé tolerálja az ilyesmit.
Az MNB 18 millióval díjaz egy osztrák közgazdászt, aki a pénzt direkt az Orbán-kormánnyal kritikus Közép-Európai Egyetemnek adja.
Egy éves csúcs, majdnem 310 forint egy euró.