Nagyobb adok-kapok nélkül, de azért nem zökkenőmentesen zajlott a Fővárosi Közgyűlés nyár előtti utolsó ülése..
A képviselők meghallgatták az új rendőrfőkapitányt is, aki szerint mindent megtettek a Pride biztonságos lebonyolítása érdekében
És persze végre eltűnik a felüljáró.
Új korszak, új alapok, régi beidegződések.
Szolidabb mederben zajlik az ülés, mint a választások előtt, de azért mindenki beleállt a másikba, a biztonság kedvéért.
Megüresedő képviselői mandátumát Hutiray Borbála kapja meg, a Podmaniczky frakció vezetését Gál József veszi át.
A választás után többen a parlamentben folytatják.
A főpolgármester azt írta, ráfért már a városra egy Budapest fejlesztése iránt elkötelezett miniszter.
Feszült, beszólogatós ülésen melegítenek a képviselők az áprilisi választásra.
A Fővárosi Közgyűlés a jövő évi költségvetésről vitázott. Nehezített körülmények között.
A tét nem kicsi: működőképes lesz-e a főváros, vagy leáll, ami csak le tud állni.
A Tiszának három feltétele is volt, ezek is átmentek.
A Fidesz a szavazáson sem vett részt, mert Tisza.
Először felmérik a helyzetet, aztán ha minden jól megy, bontanak.
Ez eldőlt.