Dermesztő számokat közölt a Egészségügyi Világszervezet.
Az afrikai fejlődő országokban még nem terjedt el a koronavírus.
Az egészségügyi dolgozók támogatására szervezett eseményen több mint 100 előadó fog az otthonából bejelentkezni, nyolc órán keresztül.
És egyelőre azt se látni, hogy a betegségen átesettek szervezetében nagy arányban jelennének meg az antitestek.
A német kancellár szerint csak közösen győzhetjük le a vírust.
Az amerikai elnök kedden jelentette be, hogy felfüggesztik a befizetéseket, mert a világszervezet Kína érdekei szerint kezeli a koronavírus-járványt.
Felmerülnek ugyan jogos kritikák a WHO-val szemben, de nem egy járvány közepén kéne félmilliárd dollárt elvenni a szervezettől, vélik.
Nem adnak pénzt a WHO-nak addig, amíg nem tisztázzák, jól kezelte-e a járványt.
Szerinte amíg nem lesz védőoltás, és nem tudjuk biztosan, hogy másodszor is el lehet-e kapni, addig mindenképpen érdemes viselni.
Az azonosított fertőzöttek száma 72 861-gyel nőtt 1 850 527-re.
Fiatal vírus, új betegség, nem tudunk róla semmit.
Egyelőre tanulmányozzák ennek lehetőségét.
Új ajánlást adtak ki, némi meglepetésre nem módosítottak az álláspontjukon.
A legtöbb regisztrált fertőzött az USA-ban van: 312 076, a halálos áldozatok száma 8499, a gyógyultaké 14 997.
Az 50 év alatti fertőzöttek 10-15 százalékának vannak egyáltalán tünetei.