Sosem regisztráltak ennyi fertőzöttet egy nap alatt. Brazíliában a halálos áldozatok száma átlépte az 50 ezret.
Egyre gyorsabban terjed a fertőzés, csütörtökön minden eddiginél több új beteget regisztráltak.
Most kellene igazán a környezetvédelemre költeni. Ehelyett azt látjuk, hogy a kormányok pont ezen igyekeznek spórolni.
Az új gócba egy beteg állat vihette be a kórokozót.
A WHO-t korábban vezető norvég exminiszterelnök szerint fel kell készülnie a világnak a koronavírushoz hasonló járványokra.
Csaknem fél év után változtattak korábbi álláspontjukon, most már azt mondják, hogy a maszk "akadályt jelenthet a fertőzőképes cseppeknek".
Többek között Brazíliában, Indiában és Afganisztánban is emelkedik az új koronavírusos esetek száma.
Az Egészségügyi Világszervezet arra figyelmeztet: attól még, hogy csökken a fertőzöttek száma, nem biztos, hogy továbbra is csökkenni fog.
Ez az a gyógyszer, amit Trump a saját bevallása szerint szed a koronavírus ellen.
Brazíliában a legrosszabb a helyzet a WHO szerint.
A WHO vezetői különösen aggódnak a szegényebb országok miatt.
Négyoldalas levelében erősen szelektált, olykor egyenesen hamis tényekkel igyekezett alátámasztani az Egészségügyi világszervezetnek címzett kritikáját.
A WHO jeletése szerint minden negyedik európai gyerek mondja, hogy gyakran ideges és ingerült.
Tajvan kormánya nem vehetett részt a ma kezdődött online kongresszuson, pedig lett volna mondanivalója.
Ahol az első hullám nem volt olyan durva, ott a második még lehet az, figyelmeztet az Egészségügyi Világszervezet európai igazgatója.