Lesz itt ma minden is.
Az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki zivatarok miatt.
Délen jön a felhőszakadás is.
Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben kell nagyon vigyázni.
A legmagasabb hőmérséklet általában 28-33 fok lehet.
A hajnali 13-18 fokról délutánra 22-27 fokig melegszik a levegő, több helyen felhőszakadás és jégeső is lehet.
Nagy napja ez a csapadékrajongóknak, mindenféle méretben érkeznek ma vízcseppek!
Akár 50 milliméternél is több eső hullhat és erős szél is várható.
Néhol nagyobb méretű jéggel, erősebb (akár 80-100 km/órás) széllel, esetleg felhőszakadással járhatnak.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat zivatarveszély miatt adott ki figyelmeztetést, viharos széllökések és kisebb jégszemek is lehetnek.
Ezt várhatjuk az időjárástól a hétvége maradékán.
Illetve aktuálisan a fejem fölött. Esik.
Holnap ne hagyják otthon az esernyőt!
De ma még meleg van. úgy értem, már most, hajnalban is.
Valami lesz mindenhol.