
Putyin és a sokat emlegetett NATO elleni támadás
Bő másfél évvel ezelőtt egy német elemzőintézet elkezdte számolgatni, hogy mikor juthat el oda az oroszok haderőfejlesztése, hogy eséllyel támadják meg a NATO-t. Azóta a kérdés rendszeresen előjön, repkednek az évszámok, a katonai elemzők viszont megosztottak, hogy reális forgatókönyv-e ez. Abban ugyanakkor mindenki egyetért, hogy Európának tényleg muszáj felpörgetnie a haderejét.


Laszti, csajok, buli: 3 jó nap a popzenében
1992. január 20., 1996. június 15., és 1998 február 15. fontos dátumok. Mindháromról csodálatos dalok születtek, amikből kiderül, hogy a fiatal férfiak tértől és időtől függetlenül ugyanattól boldogok Glasgow-ban, Los Angelesben, Granadában és ezeken túl is.


Dario Amodei: Az AI miatt az amerikai munkanélküliségi ráta már Trump elnöksége alatt 20 százalékra ugorhat
Az Anthropic vezérigazgatója öt éven belül óriási társadalmi sokkra számít, miközben egyelőre az a fura helyzet, hogy amikor az AI-fejlesztők aggódnak az általuk fejlesztett technológia veszélyei miatt, az emberek többsége nem hisz nekik, mondván, csak túlreagálják a dolgot.


Együttélés a jövő Oroszországával – rossz és még rosszabb forgatókönyvekre számíthat Európa
Kizárható, hogy akár egy menedzselt átmenetből, akár egy hatalmi válságból demokratikus erők emelkedjenek ki Moszkvában. Vendégszerzőnk orosz források alapján, az ország várható képességeit és szándékait alapul véve nézte meg, mit várhat Európa a jövő Oroszországától.


Az anti-antiszemitizmus mccarthysta őrülete
Hiába nem ért egyet ezzel az amerikai zsidók többsége, a Trump-kormányzat rájuk hivatkozva indított frontális támadást az egyetemek és úgy általában a szabadság ellen. Magyar szövetségeseik ugyanezt az utat járják. Ahogy a történelemben már sokszor, most is nyilvánvaló, hogy kik járnak – rosszul.


„A bűnszervezet kiépítésének és működtetésének elsődleges célja a közpénzek lenyúlása volt”
Hiába tagadja Karácsony Gergely és a BKV, a Nagymester emberei maguk mondták el, hogyan húzták le a BKV-t Bolla Tibor vezetése alatt. Az ügyészség szerint a túlárazás mértéke meghaladta a 100%-ot.


Interkontinentális kupeckedés: így szereztek ajándékba olyan repülőt Trumpnak Katarból, amely talán sosem fog felszállni vele
35 éves, korszerűtlen gépeken utazik az amerikai elnök. De a világ elvileg legmenőbb repülőgépgyára öt év alatt sem tudott átalakítani neki két Boeingot. A katariak szinte a Mar-a-Lago birtok kertjéig reptették a gépet, amitől öt éve nem tudnak megszabadulni, Trump pedig ráharapott. De könnyen lehet, hogy egy percig sem fogja tudni élvezni a keleti kényelmet, ami az adófizetők egymilliárd dollárjába is kerülhet.


Több jel is arra utal, hogy a BKV vezérigazgatója nem egészen az, aminek elsőre látszik
Bolla Tibor a kurzusváltást is túlélve, 13 éve vezeti a BKV-t, közben rejtve szoros szálak fűzik egy bűnszervezethez, ami éveken keresztül szisztematikusan fosztotta ki a közlekedési vállalatot. Úgy látszik, hogy a „szürke hivatalnokot” és a bűnszervezet fejét a barátságnál több köti össze. A Nagymester-saga legújabb epizódja sem okoz csalódás.


Lekopott az EU csillámpora Közép-Európáról
Így múlik el az EU dicsősége? A kilencvenes évek elejétől a közép-európai országokban általános egyetértés volt abban, hogy az EU jó, oda kell tartozni. Mára az Unióhoz való viszonyulás vált az egyik legfontosabb belpolitikai törésvonallá.


A pápaválasztásnak világpolitikai tétjei vannak, a döntést belső ellentétek nehezítik
A közvélekedéssel ellentétben, megválasztásuk előtt Benedek és Ferenc pápák is szerepeltek az esélyesek között, csak jó listákat kell nézni. A végeredményt nem közöljük, de azt igen, hogy milyen szempontok szerint döntenek a bíborosok, és ez mit mond el a katolikus egyházról.


Mi a titok, miért nem fognak Magyar Péteren a Fidesz karaktergyilkos kampányai?
Tíz éven át kivédhetetlen csodafegyvernek tűntek a hatalom ipari típusú fekete kampányai, amikkel sorban szedték le a pályáról az ellenfeleiket. Majd jött Magyar Péter, akivel szemben hétről hétre újabb rohamot indítanak a karaktergyilkosok, de lepattannak.


Trump megnyerhetetlen háborúja
A 100 százalék fölötti vámok és a Kína elleni kereskedelmi háború mindent felborított a világgazdaságban. Washingtonban biztosak benne, hogy náluk vannak az aduk, de ezzel szinte senki sem ért egyet. Ami jön, az mindenkinek fájhat, és egyáltalán nem világos, miért jár ezzel jól az Egyesült Államok.


Az MNB-alapítványok 500 milliárdja köré szőtt fideszes védőháló
Az MNB-alapítványok bő tíz éven át nagyjából azt csinálhattak, amit akartak. Több száz milliárd forint elégett, Matolcsy körei dúsgazdagok lettek. A Fidesznek nehéz lesz eltávolítani magától az ügyet, amelyben rengeteg az összefonódás fideszes (ex)politikusokkal, körökkel, kinevezettekkel.



Kik azok, akik képesek kikapni akkora idiótától, mint Trump, ráadásul kétszer?
Hát az amerikai Demokraták. De miért és hogyan sikerült ez a bravúr? Ismerd meg ezt a minden lehetséges választást elveszítő, önmagát sikeresen felszámoló, tehetelenül sodródó csődtömeget, amit Orbán Viktor propagandagépezete éppen most próbál az egész világot aljas profizmussal irányító, gonosz összeesküvő szervezetnek beállítani.


Az erősebb kutyák kora
A Trump-tornádó pusztít, de nem épít. Úgy tűnik, az USA erejét adó bizalom eltört, és ez kézzelfogható hatást gyakorol Európára is. Egyre többet beszélünk az eddigi világrend végéről, ezért megnéztük, mi volt eddig, mi jöhet most, és mi várhat az új világban Magyarországra.
