
Hát az amerikai Demokraták. De miért és hogyan sikerült ez a bravúr? Ismerd meg ezt a minden lehetséges választást elveszítő, önmagát sikeresen felszámoló, tehetelenül sodródó csődtömeget, amit Orbán Viktor propagandagépezete éppen most próbál az egész világot aljas profizmussal irányító, gonosz összeesküvő szervezetnek beállítani.

Bérczes Tibor író már akkor foglalkozott a bevándorlás témakörével, amikor még szinte senkit sem érdekelt. Hollandiában próbálta megérteni, miért nem lehet kimondani, ha a mindennapi együttélés nem a multikulturalizmus ünnepe. Készülő könyve Pokorni, Sulyok vagy Bayer példáján keresztül is a múlt magyar és holland feldolgozásáról szól.

Nőnap van, politikusaink ünnepelnek. Virággal. Miközben ma Magyarországon bántalmazott nők sokasága küzd, és nem csak a bántalmazójával, hanem az egész rendszerrel, ami segítségnyújtás helyett tovább bántalmazza őket. A történeteikből érthetjük meg, hány ponton képes cserben hagyni a nőket, anyákat, és gyerekeiket az úgynevezett igazságszolgáltatás.

Orbán Viktor joggal szédeleghet. 2025-re ő lett a világ egyik legbefolyásosabb politikusa. Két nagyhatalom vezetőjének is fontos embere. Diadalünnep helyett mégis aggódhat, mert elkövette karrierjének egyik legnagyobb hibáját. És amióta hatalomra került, a nemzetközi fronton sem mennek zökkenőmentesen a dolgok.

Egy amerikai szervezet életútinterjúkat készít az ország volt diplomatáival. A 20. században Budapesten szolgálók érdekes, szórakoztató, helyenként vicces, helyenként tragikus, és csak néha pontatlan visszaemlékezéseiben felbukkan mindenki, aki Magyarországon számított. De a legjobbak a mindennapi élet felvillanásai.

Egy francia sebészorvos évtizedeken át molesztált több száz gyereket, családtagjait és pácienseit, és részletes naplót vezetett az elkövetett borzalmakról. Egy-egy üggyel néha lebukott, de a kép sokáig nem állt össze nagy egésszé. Egy történet, mely egyszerre szól egy bűnöst fedező családról, egy társadalmi státusz adta védőpajzsról és a sötét emlékeket inkább eltemető elméről.