"Valószínűleg új Kolodko gerillaszobrokra akadtam" - írta olvasónk, Attila, aki a Facebookra is kiposztolta annak a két miniszobornak a fotóit, amiket az Újhegyi sétányon vett észre:
és
Olvasónkban nem véletlenül merült fel, hogy a szobrocskák Kolodko Mihály kárpátaljai származású művész munkái lehetnek, a fővárosban ugyanis a gyorsan népszerűvé vált utcaművész honosította meg a gerillamódszerrel, titokban kihelyezett tréfás bronszobor műfaját.
Amit Ungváron talált ki annak idején:
De az egészen biztos, hogy ezek a boroshordók és kukoricacsövek nem új Kolodkók, megkérdeztem ugyanis a Mestert.
Attila a Facebook-posztjában azt tippeli, hogy
"Mindkét szobor Kőbánya múltja előtti tisztelgés lehet, a hordók az óhegyi szőlészetekre vagy a sörgyártásra utalhatnak, a két cső kukorica pedig az egykori újhegyi kukoricaföldekre, amelyek helyén ma a lakótelep áll."
Megkérdeztem az önkormányzatot is, de ha valakinek van információja a szobrokról, legyen szíves írja meg a szilyl KUKAC 444.hu címre.
Az én tippem egyelőre az, hogy a Széll Kálmán téri csigákhoz és más, a tér kő peremein elhelyezett apróságokhoz hasonlóan talán ezek is a gördeszkások távoltartására szolgáló alkotások.
Mint ezek például:
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.