Mostantól a Harcsa utca és a Frankel Leó út kereszteződésében található kis tér a 25 éve elhunyt egykori szociológus, újságíró és országgyűlési képviselő, Solt Ottília nevét viseli.
A teret Őrsi Gergely, a II. kerület MSZP-s polgármestere avatta fel kedden délután, és arról beszélt, hogy tavaly az önkormányzat nőnapi utcanévadó-pályázatot hirdetett, a négy, eddig névtelen közterület elnevezésére közel 1000 javaslat érkezett.
Ennek nyomán avatták fel előbb a Szabó Magda sétányt, és a nagyszámú ajánlás miatt kapott teret a budai kerületben Solt Ottilia is.
A helyválasztás is tudatos: Solt Ottilia, ahogy Őrsi elmondta, „Solt Ottilia e tér mellett haladt el nap mint nap, amikor Komjádi Béla utcai otthonából elindult boltba, kutyát sétáltatni vagy éppen a SZETA vagy a demokratikus ellenzék ügyeit intézni. Bár fájdalmasan korai halála miatt már huszonöt éve nincs velünk, szinte azonnal példaképpé nemesült.”
Az eseményen részt vett többek között Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes, Rostás Mónika és Rostás Csaba zeneművész, és Nagy Zsolt és Cserna Antal színművész is.
Solt Ottilia a hetvenes években a Gazdaságkutató Intézetnél, majd a Fővárosi Pedagógiai Intézetnél dolgozott szociológusként, és tagja volt Kemény István mellett az MTA szociológiai kutatócsoportjának. A cseh Charta '77-vel vállalt szolidaritási nyilatkozat aláírása után elbocsátották, tanárként és könyvtárosként dolgozott.
A hetvenes évek legaktívabb szegénységkutatója volt, ő hozta létre a Szegényeket Támogató Alapot (SZETA) 1979-ben, és lett a Beszélő című illegális ellenzéki lap szerkesztője. Résztvevője volt az 1985-ös illegális monori értelmiségi találkozónak, alapítója és 1990 és 1994 között képviselője az SZDSZ-nek, de a párttól már 1993-ban eltávolodott. Élete utolsó éveiben szociális munkások képzésével foglalkozott a Wesley János Lelkészképző Főiskolán. Hosszú betegség után 1997 február 1-én
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.