Dohánygyár#11 – Jön-e borúra derű, avagy mégis mire számíthat a magyar gazdaság?

Nagyjából négy hónap után visszahívtuk a Dohánygyárba Halpern Lászlót, akivel január közepén arról beszélgettünk: április 12-e után kell néhány hét, hogy lássuk, milyen irányba indul el a magyar gazdaság, jön-e a borúra derű. Intenzív időszakban vagyunk, de lehet-e már látni az irányt?

Bővebben:

  • 00:00:00 - Amit eddig a Tisza programjából ki lehet olvasni: kívánságok és óhajok gyűjteménye.
  • 00:02:29 - A piacok legalább nem borúsak, pedig csapdahelyzetek azért akadnak.
  • 00:05:49 - Egyáltalán milyen helyzetben van a magyar gazdaság? Sikerpropaganda vs. legatyásodás.
  • 00:07:57 - Muszáj lesz egy kicsit kijózanítani az embereket, mert a kedélyjavító intézkedések nem fenntarthatóak.
  • 00:12:06 - Minden szép, minden jó, de honnan lesz mindenre pénz? A korrupció visszavágása azért nem lesz elegendő.
  • 00:16:56 - Uniós pénzek hazahozatala: realitások és lehetőségek, amikkel jól kell élni.
  • 00:19:28 - 100 gyár helyett 100 startup?
  • 00:23:36 - Mit lehet kezdeni azzal, ahogy az előző kormány torzította a gazdaság szerkezetét? Ja, kéne egy működő versenyhivatal is!
  • 00:27:50 - Paks 2, a csontváz, ami már elkezdett kiesni a szekrényből.
  • 00:28:53 - Mi lesz a NER-közeli cégekkel? Jön a csődhullám?
  • 00:32:32 - Vagyonvisszaszerzés:csodákat azért ettől se várjunk. Mi van a munkavállalókkal, akiket ezek a cégek foglalkoztattak? (Igen, erősebb szakszervezetiségre van szükség!)
  • 00:36:59 - Az önkormányzatiság jövője.
  • 00:38:53 - Euróbevezetés, erőltetett ütemezéssel: reális a 2030?

Kérdés, kérés, javaslat, meglátás → dohanygyar@444.hu

Hang: Botos Tamás/444, címlapkép: Kiss Bence/444

Kapcsolódó cikkek
Legfrissebb podcastjaink

Egy privát tőkés soha nem fektetne Elon Musk cégeibe

Miért kevés az olyan sikertörténet Európában, mint a Revolut? A Saját Tőke podcast harmadik adásában Orbán Krisztián és Nagy Tamás beszélgetnek a privát tőke és a kockázati tőke közti különbségekről.

Saját Tőke
podcast

Borízű hang #273: Hiláriusz visszatér – A futballromantika városában virul a fityula [rövid verzió]

Hiláriusz egyre forróbb. 1248 játékos lesz a vébén, abból hárman játszanak Magyarországon. Forradalmi újítások biciklis pisilésben. Dezodorellenes népi kezdeményezés. Rogán hiába metrózik. Horror tücsökárak.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

Borízű hang #273: Hiláriusz visszatér – A futballromantika városában virul a fityula

Hiláriusz egyre forróbb. 1248 játékos lesz a vébén, abból hárman játszanak Magyarországon. Forradalmi újítások biciklis pisilésben. Dezodorellenes népi kezdeményezés. Rogán hiába metrózik. Horror tücsökárak.

Uj Péter, Bede Márton, Winkler Róbert
podcast

A rák én vagyok, de több is vagyok nála

Májusban jelent meg Urfi Péter első könyve, a Sansz, amely egyszerre idézi fel a covid időszakának sokszor már elfeledett történéseit és szól arról, hogy mit is jelent mindaz, amikor az embernél váratlanul agydaganatot diagnosztizálnak. A könyv bemutatóján a szerzővel beszélgettünk.

Ott Anna, Horváth Bence
podcast

Az Orbán-rendszer „nemzeti bajnokai” rosszul és drágán dolgoztak, nem adtak lendületet a gazdaságnak

Orbán 16 év alatt átrendezte a tulajdonviszonyokat a magyar gazdaságban, de ettől semmi sem lett jobb. A magyar vállalatok nem elég termelékenyek, és ez az egyik legfőbb oka a magyar gazdaság stagnálásának. Idiótán használtuk a támogatásokat, nincs tudás, nincs márka, nincs piac. Hogyan tovább?

Uj Péter
gazdaság