A Greenpeace szerint elfogadhatatlan a kármentesítés további halogatása.
Lárvákat is videóztak a pohárban.
Számos európai nagyváros vezetett be a közelmúltban alacsony károsanyag-kibocsátású zónákat, de a svéd intézkedés lehet az eddigi legszigorúbb.
És persze a nemzetgazdasági érdekek ellen.
A kormányrendelet szerint nem kell azonnal megbüntetni a szennyező üzemet, ha megígéri, hogy jó lesz.
A kormányrendelet szerint nem kell azonnal megbüntetni a szennyező üzemet, ha megígéri, hogy jó lesz.
A MOL szerint a cél a műanyag és az üveg palackok, valamint a fém italos dobozok 90 százalékos újrahasznosítása 3 éven belül.
Hogy segítsék a csökkentett szén-dioxid-kibocsátású elektromos repülőgépek alkatrészeinek fejlesztését.
Az elmúlt években ez a kormányzati stratégia áll az akkumulátoripari beruházások mögött, de a magyar és az EU-s jog egyértelműen megfogalmazza, hogy a környezetre jelentős hatást gyakorló beruházásokat megvalósító stratégiáknál stratégiai környezeti vizsgálatot kell végezni.
A kormányhivatal ezúttal talán tényleg kikéri a szakhatóságok véleményét, miután az előző engedélynél ezt a lépést megspórolta.
Egy múlt heti kormányrendelet lazított a környezetvédelmi szabálysértések miatti szankciókon. Pontosítást ígértek, de az sem lett elég pontos.
Hernádi Zsolt arról is beszélt Áder Jánosnak, hogy az alternatív megoldások forrását a szénhidrogén kitermeléséből származó nyereség biztosítja.
Hamarosan majd pontosítják is a héten megjelent, már hatályba is lépett rendeletet, ami ezek szerint nem volt elég pontos.
Alkotmánybírósághoz és az Európai Bizottsághoz fordulnak az ellenzéki pártok az akkugyáraknak környezetvédelmi kiskaput nyitó kormányrendelet miatt.
Létrehozták a jachtozás utáni kölyöktacskó jogi megfelelőjét. Nem kell azonnal megbüntetni a szennyező üzemet, ha megígéri, hogy jó lesz.