A diákok számára kijelölt iskolák közül több elég messze van attól, ahol eddig tanultak.
Tüntetést és hídfoglalást szervezett péntek délutánra több, a közoktatás helyzetének javításáért küzdő szervezet.
Néhány nappal ezelőtt tíz oktató mondott fel.
Arra kértük olvasóinkat, írják meg, mennyire túlterheltek a diákok, hogy néz ki az órarendjük. „Egyenes út a túlterheltséghez, kiégéshez” – összegzett egy 10 éves kisfiú édesanyja. Zsúfolt és abszurd iskolai napok sokaságát tudjuk megmutatni.
Így átlépte a 20 milliárd forintos éves költséget idén a hit- és erkölcstanoktatás.
Nem volt meg a tanulók létszáma.
Pénteken lesz az idei tanév első nagyobb oktatásügyi tüntetése Budapesten.
Az egyetem szerint szerint mára teljesen lebomlott vegyszerekről volt szó.
„Nem akartam farkast kiáltani,” védekezett Ott Ferenc.
Ha nem lesz helye a gyerekeknek, majd intézkedik az illetékes kormányhivatal.
Ez heves társadalmi vitát váltott ki a legnépesebb arab országban.
És mindenkinek el kell hagynia az ingatlant.
Keressük a leghosszabb, a legrövidebb, a leglyukasabb, a legizgalmasabb összeállításokat.
Az oktatók dékánnak küldött levelükben azt írták, nem látják garantálva a továbbiakban az egyetemi oktatói autonómiát és veszélyben látják a szakmaiságot.
Pedig a hallgatókat legfeljebb pedagógiai asszisztensi munkakörben lehetne alkalmazni szakképzett pedagógus mellett.