Trumpot istenítő outsider elnökjelölt nyert, aki az argentin pesót dollárra cserélné és legalizálná az emberi szervek eladását.
Az MNB utoljára 2022. szeptember 27-én emelte meg az alapkamatot, 125 bázisponttal 13 százalékra.
Nem változtatott rajta az MNB Monetáris Tanácsa.
A jegybank elnök szerint tetőzött, de még mindig magas az infláció, amit az árstopok is gerjesztenek.
És ez várhatóan így lesz addig, amíg nem csökken az infláció.
Pedig nem is csináltak a kamattal semmit.
Továbbra is az infláció letörése marad a fő cél.
Az év végére lelassul az infláció.
Lassuló gazdasággal, de a vártnál nagyobb GDP-növekedéssel számol az MNB.
Tartós szigorra van szükség Virág Barnabás szerint.
Továbbra is rekord magas szinten áll az MNB kamatlába.
Az iparkamarai elnök élesen ment neki a jegybank kamatemelésének, szerinte recesszióba lökik a magyar gazdaságot.
Ami így már 13 százalék.
A Bank of England nem fél tovább emelni az alapkamatot.
11,75 százalék.