A Média Tanszék vezetője háborodott fel azon, hogy Orbán Balázs az ELTE-n doktorál.
„Miféle jogászi szakmai ethosz ez, miféle állampolgári tartás? Miért a legsötétebb múltat mutatjuk példként a jövő értelmiségének?”
A doktori tanács 95 határozat esetében egyhangúlag döntött. A miniszterelnök politikai igazgatója az egyetlen kivétel.
És ami még ennél is nagyobb baj, hogy nincs aki beszéljen róla.
Az eredmények alapján úgy tűnik, hogy a kutyák és az emberek hiperszociális viselkedésének hasonló a molekuláris háttere.
Hankó miniszter paradigmaváltást szeretne a doktori képzéseknél, derült ki a Tusványoson.
Harmadszor tárgyaltak Hankó Balázs államtitkárral a felsőoktatási dolgozók. Ő az egyetemek saját belső forrásaiból biztosítana pénzt a béremeléshez, az ötletet kifütyülték a tüntetők.
Szerdától péntekig tart az első ELTE Szemle, amin az elmúlt évek legjobb hallgatói rövidfilmjeit lehet megnézni. Ajánlunk is néhányat a felhozatalból.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium elé vonultak, hogy a pénzükről tárgyaljanak. Hankó Balázs most már tisztábban látja, hogy mennyit keresnek az oktatók, és egyetértett abban, hogy bérfejlesztésre van szükség.
Zsigó Róbert egy hét évvel ezelőtti béremelésre is hivatkozott.
A négy megmaradt állami egyetem dolgozói vonultak a Kulturális és Innovációs Minisztérium elé. Miután Hankó Balázs államtitkár a parlamentben azt mondta, hogy nem annyit keresnek a felsőoktatási dolgozók, amennyit állítanak, ezért a bérpapírjaikkal érkeztek a demonstrációra, és megmutatták, mennyi a fizetésük.
A magasabb egyetemi fokozatokban kapható átlagfizetés mára alacsonyabb lett, mint a pályakezdő tanárok bére a státusztörvény után.
Az ELTE Esztétika Tanszékének volt vezetője 71 évesen halt meg.
Több mint hétszázan írták eddig alá.
A közoktatásban egy pályakezdő pedagógus többet kereshet, mint egy egyetemi docens.