Bekuckózós vasárnap Baranyában, Bács-Kiskunban és Tolnában.
Három megyére adtak ki másodfokú riasztást.
Vasárnap ismét havazhat.
Döbbenet és őrület, közlekedni nem lehet.
Az autósok csak téli gumival induljanak el.
A Dunántúl nagy részén az éjjel masszív havazás volt, amit most kcisit felváltott az eső.
Több ciklon és anticiklon is befolyásolja Európa időjárását.
A következő héten sem maradnak el a mínuszok, de mínusz ötnél nem nagyon lesz hidegebb.
Miközben az ország nyugati felén havazott.
Csak azok induljanak útnak, akiknek nagyon muszáj, tanácsolja a Meteorológiai Szolgálat.
Az ország különböző területei között akár húszfokos hőmérséklet-különbség is előfordulhat csütörtöktől.
Estére meghaladhatja a 20 centimétert, figyelmeztet az OMSZ.
Ezek szerint tényleg itt a tél.
Az ország keleti részén több mint kétszázötvenezer háztartásban nem volt áram vasárnap reggel. A havazás és viharos szél miatt utakat, kikötőket és Duna-hidat is lezártak.
De volt Hold körüli halo és Jupiter–Hold-együttállás is az éjszaka.